Fanoušek filmu Návrat do budoucnosti upravil DeLorean DMC-12. Ovládá ho na dálku

Jste fanouškem filmu Návrat do budoucnosti a zároveň se zajímáte o auta? Pokud ano, jistě víte, že film po celém světě proslavil sportovní vůz DeLorean DMC-12, který v letech 1981 a 1983 vyráběla společnost DeLorean Motor Company. Pro fanoušky filmu a motorismu zároveň se vůz stal jakousi ikonou. Některým stačilo ho vlastnit a jiné byli natolik šílení, že se rozhodli vytvořit si skutečnou imitaci vozu, která se objevila ve filmu Návrat do budoucnosti.

Kopii filmového vozu najdete v Nizozemsku

Jednoho skutečně posedlého fanouška filmu i auta můžete najít v Nizozemsku. Je jím Bjorn Harms, který si jeden DeLorean DMC-12 také koupil. Nespokojil se však s klasickou sériovou verzí, jelikož chtěl mít tu filmovou. A tak začal s náročnými úpravami, které z jeho vozu udělali kopii toho, který se objevil ve filmu Návrat do budoucnosti. Pokud auto i film znáte, zaujme vás, s jakou přesností byly laděny všechny detaily samotného interiéru.

Práce mu zabrala 9 měsíců

Celá přestavba vozu mu zabrala celých 9 měsíců. Prvních 6 měsíců se věnoval jenom tomu, aby auto skutečně vypadalo jako DeLorean DMC-12 z filmu Návrat do budoucnosti. Následující 3 měsíce ladil vše související s jeho bezproblémovým řízením a hlavně s jeho bezpečností. Teprve poté se rozhodl, že auto předvede.  A to stejně, jako filmový Dr. Emmett Brown. Vzal dálkové ovládání (které je samozřejmě také věrnou kopií toho filmového), nastartoval a předvedl dokonalost jeho díla.

Výsledek bere dech

Ať už jste nebo nejste fanouškem filmu, jistě nám dáte za pravdu, že auto bere dech. Bjorn Harms při jeho stavbě použil například posilovač řízení z vozu Opel Corsa, musel vyladit 2,8-litrový motor V6, stejně jako bylo třeba počítat i se zvýšením hmotnosti o zhruba 225 kg. Tolik vážily všechny interiérové rekvizity, aby auto vypadalo stejně jako ve filmu. A jak se vám líbí?

Mohlo by vás zajímat:  Máte elektromobil? Můžete si vyměnit značku

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora