Fascinace: Puritalia 427

Máte rádi americké svaly a italský design? Pokud jste odpověděli 2x ano, jste tu správně. Z prosluněné Itálie k nám dorazila tato novinka, která je inspirována slavným Shelby Cobra.

Karoserie Puritalia 427 je vyrobena z kompozitu a uhlíkových vláken, za účelem dosažení co nejmenší možné hmotnosti při zachování velké tuhosti celého automobilu. Karoserie tohoto dvoumístného roadsteru je postavena na hliníkovém prostorovém rámu a bylo takto dosaženo hmotnosti pouhých 1089kg a ideálního rozložení hmotnosti 50/50. 
 
Vepředu pod dlouhou kapotou najdeme atmosférický plněnou V8 o objemu 5 litrů s výkonem 445 koní a kroutícím momentem 530Nm. Ten je, jak už si možná správně odpovídáte, posílán na zadní kola skrze šestistupňovou manuální převodovku, hliníkový kardan, poloosy a diferenciál s omezenou svorností. Pokud by vám tyto výkony přišly nedostatečné, má výrobce v záloze přeplňovanou verzi pohonné jednotky, která dává 605 koní a 640Nm krouťák. 
 
Zní to jako recept na kouř od pneumatik Pirelli o rozměrech 335/30 R20 vzadu a 275/35 R19 vepředu. K zastavení slouží na přední nápravě šestipístkové brzdiče Brembo, které se zakusují do kotoučů o rozměru 380mm. Dozadu výrobce namontoval 345mm kotouče a čtyřpístkové brzdiče od téhož výrobce.
 
Fotografie: GTSPIRIT.com