FCA odřeklo účast na pařížském autosalonu, které automobilky budou ještě chybět?

Letošní ročník pařížského autosalonu otevře své brány začátkem října, ale už nyní pár měsíců předem je jisté, že bude chybět několik automobilek. Nově odřekl svou přítomnost i koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) – přesněji Alfa Romeo, Fiat, Abarth a Jeep.

Italsko-americká aliance se tak rozhodla z důvodu, že nemají téměř žádné novinky ve svém portfoliu. Navíc díky nepřítomnosti na pařížském výstavišti ušetří část financí, kterou mohou investovat jinam. Ale přece jen někdo bude reprezentovat skupinu FCA, a to Maserati a samozřejmě Ferrari, i když už nespadá pod koncern.

Na výstavišti nebude sice chybět ani další italská značka, Lamborghini, ale na rozdíl od Maserati a Ferrari, které dorazí oficiálně, bude zastoupena pouze pařížským dealerem. Dokonce i samotný Volkswagen nebude přítomen v dějišti pařížského autosalonu, avšak Audi, SEAT, Porsche a Škoda by měly mít své stánky. S Bugatti a Bentley se též počítá, neboť mají co ukázat veřejnosti.

Dále budou přítomni v Paříži následující výrobci – Citroën, Hyundai, Kia, Jaguar, Land Rover, Lexus, Mercedes-Benz, Peugeot, Suzuki, Toyota a Smart. Jenomže i omluvenek se dostavilo hodně, konkrétně nepřijedou na pařížský autosalon značky jako Ford, Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Subaru a Volvo. Bohužel neznáme důvody jednotlivých značek, ale budou zajisté podobné jako tomu je u FCA.