Ferrari 458 Scuderia – Žhavý supersport debutuje ve Frankfurtu

Ferrari 458 Italia patří mezi opravdu dokonalá supersportovní vozidla a konkurence to s ním nemá vůbec jednoduché. Teď se navíc vynořily první informace o chystané ostré verzi 458 Scuderia, jenž by se měla poprvé představit veřejnosti na letošním autosalonu ve Frankfurtu.

Ferrari 458 Scuderia by se oproti své standardní verzi mělo dočkat agresivnějšího bodykitu s většími nasávacími otvory v náraznících, větších ventilačních otvorů na zádi, decentního zadního křídla a nebo poupraveného splitteru. Chybět nesmí ani známé závodní pruhy, táhnoucí se od přední kapoty až po kryt motoru. Podstatnou změnou však bude odtučňovací kůra. Tak jak tomu bylo zvykem u předchozích modelů Scuderia, i nyní se automobil zbaví všech zbytečností, které by vůz zatěžovaly. Hovoří se o úbytku až 100 kilogramů. 

Pod kapotou vozu se dá očekávat prověřený benzínový vidlicový osmiválec o objemu 4,5 litru, jehož výkon poskočí z původních 578 koní (425 kW) na úctyhodných  608 koní (447 kW). S těmito hodnotami bude Ferrari 458 Scuderia zase o něco lepším soupeřem pro silnou konkurenci.  

Zdroj: www.teamspeed.com, Fotografie: Ferrari 458 Italia