Ferrari California 3S Silver Carbon Fiber od DMC

Kdo by jej neznal? Ferrari California je krásné již ve své sériové podobě. Co se však stane, najdete-li v nabídce kvalitní karbonové doplňky? To se dozvíte v následujících řádcích, přičemž dojde i na zvyšování výkonu.           

Ferrari California 3S Silver Carbon Fiber, tak zní celé jméno vozu, jenž má na starosti německá tuningová firma DMC. Základem úpravy je tedy decentní, leč velmi elegantní karbonový body kit. Ten obsahuje splitter předního nárazníku, zadní difuzor a rozměrný panel, umístěný za zadní poznávací značkou. Výborně působí také prémiový stříbrný lak karoserie a kontrastní obutí o velikosti 21“ pro přední nápravu, o palec větší disky najdeme na nápravě zadní.          

Mohlo by vás zajímat:  Čím zaujme Lexus RC F Track Edition? Chce ukázat tvář automobilky pro další roky

V úvodu jsem plácnul něco o zvyšování výkonu. Samozřejmě. Tato California nemohla zůstat bez jediného zásahu do jednotky, ale jelikož se úpravce nachází v Německu, dají se očekávat velké věci. Myslím tím nárůst výkonu z původních 340 kW na neuvěřitelných 446 kW, což je na GT opravdu úctyhodná hodnota. Nárůstu bylo dosaženo díky systému přeplňování turbodmychadlem, použitím nových vstřikovacích trysek a nového klikového hřídele. Vše je také výborně podpořeno zcela novým výfukovým systémem z nerezové oceli. Díky těmto úpravám zrychlí California 3S Silver Carbon Fiber z klidu na 100 km/h za méně než 3,9 vteřiny a dosáhne maximální rychlosti 325 km/h. 

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac Elmiraj Concept 2013 - Míří do série?