Ferrari F12berlinetta v úpravě DMC!

Ferrari F12berlinetta se představilo minulý rok na ženevském autosalonu a stalo se tak aktuálním nejvýkonnějším modelem maranellské automobilky. Poté si ho vzalo na úpravu plno společností a tou poslední je DMC, jejíž výsledek vypadá opravdu skvostně.

Základem speciálního balíčku úprav je karbonový body kit, díky kterému vypadá F12berlinetta ještě agresivněji. Na karoserii nalezneme i další prvky z uhlíkových vláken, například střešní výdech nebo přední splitter, pomocí kterého má Ferrari lepší stabilitu na silnici. Součástí upraveného vozu jsou i nástavce bočních prahů, difuzor nebo křídlo, jež se inspirovalo u modelu 599XX. Vrcholem jsou přední 21palcová litá kola s pneumatikami Pirelli Sport o rozměru 255/30, na zádi jsou pro změnu 22palcová kola se stejným obutím, jen o rozměru 332/25.

Pod kapotou se nadále ukrývá 6.2litrový dvanáctiválec, jehož výkon se díky titanovému výfukovému systému zvedl ze sériových 740 na 764 koní. S těmito dovršenými koňskými silami dosáhne upravená F12berlinetta maximální rychlosti téměř 350 km/h.

Fotogalerie: DMC, WildSpeed

Komentáře