Ferrari předvedlo poctu Sergiu Pininfarinovi

Možná si vzpomenete na povedený koncept Pininfarina Sergio z loňského ženevského autosalonu, který byl postaven na základech Ferrari 458 Spider jako pocta designérovi Sergiu Pininfarinovi. Maranellská automobilka nyní otevřený model pustila do malosériové výroby, jen v poněkud odlišné verzi.

Změny oproti konceptu jsou patrné na první pohled – klasické čelní sklo, méně dynamická přední část nebo zadní světlomety víc podobné výchozí 458. Tím však rozhodně nechci naznačit, že se model, hledající inspiraci ve slavných Pininfarinových kreacích pro vzpínajícího se koníka ze šedesátých nebo sedmdesátých let, designově nepovedl. Pohled na dvoubarevnou karosérii se zlatými koly v unikátním designu nebo kryt motoru s malými kruhovými přístupy pro vzduch, dnes již klasický prvek Pininfarinových modelů minulosti, je stále úchvatný. 

Mohlo by vás zajímat:  Seznamte se s novým Range Rover Evoque. Využívá i elektromotor

Interiér už je však víceméně sériový a oproti 458 Spider se vymezuje pouze kůží a alcantarou čalouněnými sedačkami, červeným prošíváním, karbonovými dekory a emblémem „Sergio“ na palubní desce. Jak však Ferrari upozorňuje, každý z celkem šesti vyrobených kusů byl v rámci programu Tailor Made navržen dle přání zákazníka (barva karosérie, použité materiály…),  na světě by tak neměly být dva stejné kusy.

Motoricky Sergio odpovídá 458 Speciale, oba tak pohání atmosférický 4.5litrový osmiválec o výkonu 605 koní, který roadster vystřelí na 100 km/h za 3 sekundy. Všech šest vyrobených kusů už zná svého majitele. Auto, jehož obrázky najdete v galerii, patří SHB Royal Auto Gallery ze Spojených arabských emirátů. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz 320 W124 Cabriolet je skvělý tip na léto

Zdroj: Ferrari