Ferrari s hybridním pohonem se objeví už příští rok

Ferrari 458 Speciale 3173661 960 720[1]

Automobilka Ferrari je opět o krok blíže tomu, co v minulosti avizovala a co bylo spojeno s tolika nenávistnými komentáři. O čem mluvíme? Samozřejmě o voze, který by měl mít hybridní pohonné ústrojí. Je jasné, že z části je důvodem i výrazný tlak současného světa na ekologii. I když automobilka aktuálně spadá do skupiny s mírnějšími pravidly, pokud by vyrobila ročně více než 10 000 aut, tak se požadavky zpřísní. A právě hybrid by je pomohl vyřešit v tom smyslu, že by předepsané emise automobilka zvládla plnit i nadále.

Na druhou stranu musíme říci, že automobilka této variantě výrazně věří a samotný Marchionne uvedl i to, že po vyzkoušení budou zákazníci nejenom ohromeni, ale také že na motor V12 velmi rychle zapomenou. Dá se tedy očekávat, že půjde o něco výjimečného. I když kdo ví, jelikož podobných siláckých řečí v automobilovém průmyslu zaznívá hodně.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai ukázal novou generaci Sonaty Hybrid

Oficiálně v roce 2019

Kdy se má tento model oficiálně objevit? Podle posledních zpráv to vypadá, že budou všechny termíny dodrženy. A ty mluví o roce 2019, kdy by mělo dojít k oficiálnímu představení. Je však stále ještě brzy na to, aby bylo možné říci, v jakém termínu to bude, nebo dokonce kde bude daný automobil představený.

Každopádně několik testovacích prototypů je již vyrobených a ty už se pravidelně prohánějí po silnicích, s cílem získat potřebná data, po jejichž vyhodnocení bude možné provést ještě řadu finálních úprav. To proto, aby auto bylo skutečně dokonalé.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan představil v Šanghaji nový koncept

Jaký model? To není známo

Jsou i věci, které automobilka stále tají a dá se očekávat, že také delší dobu tajit bude. Jde třeba o informace, které se týkají toho, jaký model toto hybridní pohonné ústrojí vlastně dostane. Stejně tak vlastně není ani jasné to, jaký bude výsledný výkon vozu. Jediné, co jasné je, jsou informace o tom, že půjde o osmiválcové ústrojí – i tato již dříve odhalená informace se stala terčem kritiky.

Nejde o první elektřinu pod kapotou Ferrari

Již před pěti lety byl homologován model LaFerrari, který elektřinu využíval. Proto v případě utajované novinky nepůjde o úplně první model, který by elektřinu využíval. Rozdíly však budou znatelné. Zatímco LaFerrari je model, kde byla elektřina jenom doplňkem pro zvýšení výkonu, nový model bude čistým a klasickým hybridem, kde bude mít elektřina přímý vliv základní výkon daného vozu.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen XL1 si budete moci pouze pronajmout

Cesta praktičnosti?

Aby byly naše informace kompletní, nesmíme opomíjet fakt, že automobilka plánuje v roce 2019 představit i SUV. I když se jedná o poměrně unikátní krok, který nezapadá do portfolia této automobilky, mohlo by to leccos vysvětlit. Sportovní vozy i nadále zůstanou takové, jaké mají být a jaké chtějí i zákazníci. A právě nové SUV by mohlo posloužit jako model, do kterého bude použité právě hybridní pohonné ústrojí.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora