Ferrari se dvěma tvářemi – podívejte se na každou z nich

Máte na účtu sumu, která obsahuje alespoň 9 nul. Tak proč si nekoupit něco, co nikdo jiný nemá. Stejně jako nejmenovaný klient značky Ferrari, který si nechal vyrobit svého krasavce na zakázku a ne jednoho. Má tak auto, které je jen jedno. O co jde?

Auto jen pro jednoho vyvoleného klienta

Jistě, každý z nás si může za příplatek v podstatě nakonfigurovat aut v podstatě podle svých představ, nicméně určitě ne u Ferrari. V loňském roce se tato automobilka vytasila s modelem SP38, nicméně tohle je ještě něco lepšího. Tento krasavec nese název P80/C a trvalo to čtyři roky, než mohlo spatřit světlo světa. Základ vychází z modelu 488  GT3, a tak s ním můžete vyrazit jen na závodní okruh. Klient si přál změnit několik věcí a Ferrari se tak muselo poprat s:

  • Lepším designem
  • Lepší technikou i aerodynamikou

Celé Ferrari z karbonu

Pojďme se podívat na detaily. Ferrari nechce zveřejnit informace o tom, kdo si takového fešáka objednal, ale podle dostupných informací jde o opravdového a celoživotního znalce této značky. Změny najdeme na kabině, která je blíže přední části vozu. Díky tomu je tak zadní část delší a auto působí přímo skvostně. Velmi zajímavé je prosklená část, když se sporťáka podíváte, měl by připomínat přilbu s průhledným hledím. Celé auto je pak z karbonu, ovšem v krásné červené barvě. Klient ale nemá jen jedno auto, ale rovnou dvě. Jedno má 18 palcová kola a druhé 21 palcová kola s tím, že si v klidu může odmontovat i křídlo. Ten zmíněný druhý model by měl sloužit zejména výstavy. Líbí se vám?

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora