Ferrari – Svolávací akce modelů California a 458

Zrovna nedávno jsem si říkal, že už delší dobu nedošlo k pořádné svolávací akci u prémiové značky a najednou je to tady.

Dnes se pobavíme o Ferrari, které znepříjemní spaní 206 majitelům modelů California458. O co jde tentokrát? Pracoviště, na kterém se provádějí dokončovací operace klikových hřídelí, neprovedlo správnou kalibraci průměrů do přípustných tolerancí. Díky tomu může dojít ke zvýšeným vibracím v motorovém prostoru, v horším případě i k destrukci samotné jednotky.

Ferrari již nyní oznámilo, že jen ve Velké Británii je postiženo 10 Californií a 6 modelů 458. Vlastníci tak již teď mohou očekávat urgentní dopis v obálce se vzpínajícím se koníkem.

Mohlo by vás zajímat:  Nikdo netušil, že UPS už několik měsíců využívá pro rozvoz samořiditelná auta. Začala s tím v květnu

Svolávací akce přitom nejsou u Ferrari žádnou novinkou. V roce 2010 totiž došlo ke kontrole 1248 kusů modelu 458, díky hrozbě požáru vinou lepidla v zadních podbězích kol. Ferrari tak tenkrát učinilo na základě 10 zničených vozů během necelých tří měsíců. Toho času dostal každý z nešťastných majitelů zcela nový vůz.