Fiat 500X – společná výroba se sourozencem od Jeepu v Itálii

V říjnu letošního roku se spekulovalo o tom, zdali malá nová SUV značky FiatJeep se budou vyrábět v jednom závodě. Konečně jsme se dočkali a ke konci tohoto pracovního týdne bylo potvrzeno, že obě SUV se budou vyrábět v jedné továrně, konkrétně v italském Melfi od začátku roku 2014.

Rozhodnutí bylo vzneseno při jednání, kterého se zúčastnil předseda John Elkann, generální ředitel obou značek Sergio Marchionne i italský premiér Mario Monti, přímo ve zmíněném závodě ve čtvrtek 20. prosince 2012. Italský koncern Fiat investuje více než 1 miliardu Euro do jmenovaného závodu, aby byl připraven na výrobu dvou modelů, které budou stavěny na nové modulární platformě.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Range Rover Evoque Autobiography dorazí do Ženevy

Aliance Fiat-Chrysler prozradila, že po kompletní renovaci bude moct závod Melfi vyrábět až čtyři různé modely na jedné montážní lince. Celková výrobní kapacita se očekává na 1600 vozidel/den při třísměnném provozu. Chystaný Fiat 500X byl odhalen už dříve při prezentaci italské značky (více ve videu pod článkem), ale od roku 2014 se začne jako první montovat jeho „sourozenec“ – malé SUV amerického Jeepu. To se bude prodávat po celém světě, ale jenom v jednom závodě bude probíhat jeho výroba – ano, tušíte správně, v italském Melfi.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet v Ženevě - Modernizovaná Captiva a SUV Trax

##500x##