Fiat představil oplastovanou verzi modelu 500L

Fiat 500L není v Česku žádným nováčkem. Nyní 500L přijíždí i do USA, kde se neukazuje jen jako klasické MPV, ale i jako pseudo SUV s přízviskem Trekking. To nabídne pár plastů a více stylu.

Designově se 500L Trekking od výchozího modelu liší tak nějak klasicky mezi podobnými modely. Dostanete tedy oba nárazníky s mohutným plastem, plastovou ochranu blatníků a prahů, 17-ti palcová kola a dvoubarevné lakování karoserie. V interieru se najde místo pro kombinaci hnědé a černé barvy a také multimediální systém Uconnect s 6,5 palcovou dotykovou obrazovkou. 

Mohlo by vás zajímat:  Dacia plánuje nový model s cenou 5000 liber

Pod kapotou se objeví jediný motor – přeplňovaná 1.4 MultiAir o výkonu 160 koní, známá již z modelu Abarth 595. U verzi Trekking se objeví v kombinaci s automatem DDCT nebo 6-ti stupňovou manuální převodovkou. Kdo se při pohledu na povedený vzhled těšil na pohon 4×4, bude zklamán. Fiat tuto položku u Trekkingu nenabídne. 

Trekking se bude vyrábět na stejné lince jako výchozí model – tedy v srbské Kragujevaci. Evropská premiéra je naplánována na ženevský autosalon

Mohlo by vás zajímat:  Více detailů k modernizované Kii Optima