Fiat představil speciální edici Punta

Zub času je nezadržitelný. I když se to zdá být jako včera, kdy se na frankfurtském autosalonu představil Fiat Grande Punto, pravda je taková, že od premiéry uběhlo již osm let. A na Puntu je to, i přes dvě výraznější modernizace, znát. Alespoň trošku oživit zájem má sportovnější verze Sporting.

Ta cílí především na mladší zákazníky, které si chce získat pomocí nových prahů, decentního zadního spoileru, šestnáctipalcových kol a chromované koncovky výfuku. Méně viditelné je zatmavení předních světlometů a černá lesklá střecha. Interiér je vybaven sportovním volantem, novým dekorem palubní desky a koženou hlavicí řadící páky a páky ruční brzdy. 

I přesto, že má model sportovní ambice, což dokládá třeba instalace sportovního podvozku, pod kapotou se objeví běžné zážehové čtyřválce 1.4. Slabší má výkon 77 koní, silnější 105 koní. Model bude k dispozici s trojicí i pěticí dveří, základní cena je 12 355 liber (cca 374 000 Kč). A důležitá zpráva na závěr – Punto Sporting bude k dispozici pouze ve Velké Británii. 

Zdroj: Fiat