Fiat přichází s novým konceptem na základech Ducata

Jedním z nejpopulárnějších základů pro tvorbu obytných automobilů je v Evropě Fiat Ducato. U zákazníků i firem boduje především šířkou nabízených karosářských variant a výborným využitím obestavěného prostoru. Ukázat, že potenciál italského vozu není ani zdaleka vyčerpaný, má koncept 4×4 Expedition, představený na Caravan Salonu v Düsseldorfu.

Základem showcaru se stalo Ducato s dlouhým rozvorem, zadním převisem a vysokou střechou. Karosérie, která je dílem renomované společnosti Olmedo, je vyvedena ve dvou odstínech šedé, mnohem zajímavější je však plastové obložené blatníků, dodatečná ochrana motoru, naviják v předním nárazníku a terénní pneumatiky se speciálními koly na širších nápravách. Na střeše se kromě nosiče skví přídavná světelný rampa. Všechny tyto prvky tak nějak dávají tušit, že Ducato 4×4 Expedition nebude určeno jen pro běžné silnice.

Tuto skutečnost potvrzuje jednak stálý pohon všech kol Dangel s viskózní spojkou, a jednak zvýšená světlá výška. Pod kapotou je naftový čtyřválec 2.3 MultiJet II o výkonu 150 koní, jehož nespecifikovaná převodovka disponuje indikátorem správného řazení.

Vybavení obytné části interiéru dostala na starost firma Tecnoform, leader trhu v oblasti nábytku pro jachty nebo obytná vozidla. Italským konceptem navíc značka slaví padesáté narozeniny! Nechybí kuchyňka, odkládací prostory, velké rozkládací lůžko, rozkládací stolek nebo otočná přední křesla. Přímo do vybraných kusů nábytku je instalováno jejich podsvícení, což výrazně zvyšuje praktičnost auta. Úplnou novinkou je pak zábavní systém, obsahující kromě několika reproduktorů také dvě vysouvací ploché televizní obrazovky. Vše je samozřejmě vyrobeno z prvotřídních materiálů. V prostoru řidiče je mimo jiné displej multimediálního systému Uconnect s navigací a couvací kamerou. 

##ducato_16##

Zdroj: Fiat