Fiat Tipo se stává nejúspěšnějším modelem značky Fiat

Ačkoli je model Fiat Tipo celosvětově teprve na druhém místě v prodeji vozů značky Fiat, stává se jeho klíčovým modelem. Do výrobu už bylo zavedeno 500 tisíc kusů těchto vozů. Více než 70 % takto vyrobených vozů se prodá mimo Itálii. Tento model je na trhu teprve tři roky. A protože se jedná o opravdu veliký úspěch tohoto modelu, společnost Fiat se rozhodla to náležitě oslavit.

Jubilejní pětistý tisící vůz

Fiat Tipo, který bychom mohli označit číslem 500 000, byl vyroben 20. února 2019 s následujícími parametry:

  • pětidvéřový hatchback,
  • červený lak Passion s kontrastní černou střechou,
  • vznětový motor 1,6 MultiJet (88 kW),
  • dvouspojková převodovka.

Osvědčené označení Tipo

Vůz značky Fiat Tipo se poprvé začal vyrábět již roku 1988. Takto se vůz vyráběl až do roku 1995, kdy jej nahradil model Bravo, respektive Linea. Od roku 2015 se společnost Fiat opět vrátila k označení Tipo. Dohromady se těchto modelů vyrobilo více než 2,1 milionu, a to i přes úvodní zprávy o tom, že Fiat Tipo nebude natolik úspěšným modelem pro automobilku Fiat.

Celosvětově oblíbený model

Celosvětově se ale jedná o druhý nejoblíbenější model Fiatu – ve čtyřech evropských státech se řadí mezi deset nejoblíbenějších modelů aut. Není tedy divu, že je společnost Fiat s modelem spokojená a vyrábí ho ve třech karosářských variantách: sedan, hatchback a kombi.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora