Fiat ukázal další speciální edici Fiatu 500

Nových verzí Fiatu 500 není nikdy dost a proto se na autosalonu v Los Angeles představí 500 1957 Edition. Jak už název napovídá, vše se bude točit okolo původního „Cinquecento“ alias Fiatu Nuova 500, který příští rok slaví 57 let.

Základem nové edice je 500 ve výbavě Lounge a nabídka tří speciálních retro barev – bílé Bianco, modré Celeste a zelené Verde Chiaro, vždy v kombinaci s bílou střechou a kryty zrcátek. Kromě nich má nová edice speciální šestnáctipalcová kola, množství chromovaných doplňků a vzhled znaků automobilky, odpovídající staré 500. 

Interiér je barevně laděn do slonovinového odstínu Avorio, který najdeme na palubní desce, volantu a ve výplních dveří, a hnědého Marrone, který najdeme na kůží čalouněných sedadlech, výplni dveří, volantu a řadící páce. Unikátní design dostal klíček, který barevně odpovídá interiéru a najdete na něm speciální grafiku „1957“.

Pod kapotou 500 1957 Edition najdeme pouze přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.4 MultiAir o výkonu 102 koní s točivým momentem 132 Nm. Z převodovek je na výběr pětistupňový manuál nebo šestistupňový automat.

Do prodeje se speciální edice dostane příští rok, tedy zmiňovaných 57 let po původní 500. Prodeje v Evropě se však zřejmě nedočkáme.

Zdroj: Fiat