Finty na čerpacích stanicích mohou motoristy připravit o peníze. Obranou je být o krok napřed

Man With Blue Jacket Dark Glasses Gas Station He Fills Up Car Petrol Lifestile

Ať už máme auto na naftu, nebo na benzin, neobejdeme se bez návštěv čerpacích stanic. Těch je v České republice celkem značné množství, a tak málokdy dojde k tomu, že by někdo trčel u silnice bez paliva. K čemu však dojít může, to je v krajním případě až okradení zákazníka. A to buď pomocí různých fint, nebo drobných nesrovnalostí. Jaké to jsou?

Kde je aktuální cena?

Většina lidí při cestě k čerpací stanici hledí na poutač ukazující aktuální ceny. Ten může být digitální, ale i ručně psaný nebo může mít podobu třeba polepené plachty. To, jaká cena je uvedená na poutači, ještě nemusí znamenat, že za takovou cenu motorista natankuje. Někdy je poutač jen neaktualizovaný nebo došlo k technickému problému a zobrazuje cenu jinou. Ta správná, skutečná, aktuální by měla být vždy na samotném stojanu. Málokdo to dělá, ale jakmile vezmete do ruky tankovací pistoli, podívejte se na dané údaje. Zda cena paliva odpovídá tomu, za kolik jste chtěli benzin nebo naftu čerpat.

Mohlo by vás zajímat:  Pootevřená okénka v létě jsou rizikem z několika důvodů
Zdroj obrázku: Freepik

Pro koho je cenové zvýhodnění?

Na mnoha čerpacích stanicích se lze setkat také s různým cenovým zvýhodněním. S různými slevami, třeba za každý natankovaný litr. Cena paliva se tak po odečtení slevy může zdát výhodnější než kdekoliv jinde. Pozor ale na podmínky a to, pro koho jsou různé slevy určené. Často je třeba splnit třeba to, že natankujete určité množství paliva. Jindy je zase nutné vlastnit některou z věrnostních nebo slevových kartiček. Vyplatí se proto nevěřit jenom poutačům, ale přečíst si i detailní podmínky udělování slev.

Mohlo by vás zajímat:  Bezklíčový vstup do auta je rychlý a pohodlný, vytváří však příležitost zlodějům

Jsou informace na webech aktuální?

Jezdit z jedné čerpací stanice na druhou a zjišťovat, kolik na nich stojí benzin nebo nafta, není úplně ideální. Mnoho lidí tak čerpá z internetu. Pozor však na aktuálnost daných dat. Někdy nemusí odpovídat realitě. Ať už z důvodu technické závady, nebo proto, že se ceny aktualizují až v určitý čas, zatímco na benzince už jsou aktuální. Opět je vhodné ověřit si cenu přímo na stojanu.

Zdroj: https://www.falsebayecho.co.za/opinion/suspicious-pricing-at-the-pumps-a06b7a30-8d0a-42b4-8869-d0fe48e2578e
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora