Fisker Atlantic se představí o dva roky později!

Americká automobilka Fisker je poměrně mladá, jelikož byla založena teprve v roce 2007. Svůj první plug-in hybridní luxusní model se jménem Karma odhalila už v roce 2008 a to na severoamerickém autosalonu. Nyní Fisker oznámil, že výroba jeho plánovaného menšího modelu se opozdí o dva roky.

Koncept Atlantic byl odhalen letos na newyorském výstavišti. Používá benzínový čtyřválec od BMW, který udržuje baterie stále nabité a chová se jako generátor. Poháněna jsou zadní nebo všechna kola. Sériová podoba modelu Atlantic se má objevit až ke konci roku 2014 nebo začátku 2015, což je o skoro o dva roky později, než bylo plánováno. I menší sedan nabídne pohon plug-in hybridu a zážehového motoru.

Cena se odhaduje na 55.000 dolarů (v přepočtu cca 1 040 000 korun)a pomocí tohoto modelu má americká značka vydělat na ostatní připravované vozy – např. crossover nebo SUV. Na Atlanticu si musí dát záležet, jelikož je velmi důležitý pro Fisker a nemůžou si dovolit to samé, co u Karmy (zpoždění a vážné problémy se spolehlivostí).

Podle zdroje Automotive News je prý asi 90% dílů pro menší sedan navrženo a Fisker vyjednává momentálně s dodavateli. Nový Atlantic se bude vyrábět v bývalé továrně GM ve Wilmington, Delaware. Zakoupena byla před dvěma roky za bezmála 20 milionů dolarů.