Fisker Karma: Ceny v Německu

 

Sedan budoucnosti, jak je ve Spojených státech přezdíván ekologický model Karma se v příštím měsíci začne prodávat také v Evropě. Konkrétně u našich západních sousedů. Dovozci se však nepodařilo udržet dříve avizovanou základní cenu na hodnotě okolo 80 tisíc euro a tak se základní model se bude prodávat o celých 21 tisíc euro dráž. Zákazníci na oplátku dostanou poměrně bohatou výbavu, která obsahuje kožené čalounění, multimediální systém s dotykovou obrazovkou a také například dvouzónovou klimatizaci či bi-xenonové světlomety.  K dispozici budou dva další stupně výbavy, za které si zákazníci připlatí dalších 10 tisíc, resp. 16 tisíc euro.

Mohlo by vás zajímat:  McLaren 12C Spider od Wheelsandmore

Pod kapotou čtyřdveřového sportovního sedanu se ukrývá dvojice elektromotorů, které poskytují maximální výkon 300 kW (402 koní) a 1300Nm točivého momentu. O dostatek energie pro jejich pohon se stará výkonná lithium-iontová baterie, díky které dokáže vůz urazit vzdálenost 80km čistě na elektrický pohon. Reálný dojezd pro každodenní použití je však třeba prodloužit konvenčním spalovacím motorem. V tomto případě se jedná o 2,0 litrový čtyřválec Ecotec, jež slouží pouze jako generátor elektrické energie. Díky němu však vzrostl použitelný dojezd až na vzdálenost 483km. A to při průměrné spotřebě 2,4 l/100km. Zajímá Vás hodnota maximální rychlosti? Ekologická Karma dokáže uhánět rychlostí převyšující 200 km/h, přičemž zrychlení z nuly na 100 km/h se odehraje za 6,2 vteřiny.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley Continetal GT také s převodovkou S-Tronic

Po stránce designu je Karma skutečně originálním vozem s nekonvenčním vzhledem, který se možná nebude líbit všem ale zcela jistě dokáže zaujmout. A zaujmout by skutečně měl, protože smělé plány automobilky hovoří až o stovce tisíc vyrobených vozů ročně. Po technologické stránce na to Karma určitě má.