Ford Explorer 2020 výrazně zvětší vnitřní prostor. Inspirace přišla od Mini

Vozy SUV působí velkým a robustním dojmem. Tedy alespoň do chvíle, než otevřeme dveře. Následně může přijít zklamání, jelikož řada vozů v tomto karosářském provedení trpí na nedostatek místa. To je problém většiny automobilek, jelikož vzhledem k platformám a technice auto prostě nelze nafouknout. I když Fordu se to možná povede.

Ford Explorer 2020 plánuje výrazné zvětšení interiéru

Pokud se má vozu Ford Explorer 2020 něco podařit a pokud má něčím zaujmout zákazníky, tak to bude velikost vnitřního prostoru. Designérům se totiž díky celkové změně architektury vozu povedlo najít další místo, které bude využito právě k tomu, aby mohlo být docíleno většího komfortu pro jednotlivé pasažéry.

Inspirace vozem Mini

Dá se říci, že ve Fordu se inspirovali vozem, který na první pohled působí miniaturně, ale uvnitř nabídne dostatek prostoru pro každého pasažéra. Je to vůz Mini, který je kromě této praktické vlastnosti také designovým skvostem. To ale není jeho jediná hlavní přednost. Naprostým a přelomovým unikátem je to, že tyto vozy jsou postaveny na umístění motoru napříč. To je ve světě automobilismu celkem netradiční postup, který však může přinášet řadu kladů.

Odklon klasické architektury

Nyní je jasné, proč a jak vezme Ford Explorer 2020 své místo navíc. U vozu se při jeho vývoji řešilo právě optimální umístění motoru, které nebude mít vliv na jízdní vlastnosti nebo bezpečnost, a zároveň přinese tolik potřebnou věc – prostor. Podle prvotních ohlasů se nový vývoj automobilce daří. To by ve světě SUV mohlo přinést zlom v tom, že by vozy byly nejenom pořádně velké, ale i pořádně praktické.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora