Ford Explorer Sport pro rok 2013

Automobilka Ford představila model Explorer Sport pro rok 2013. Vůz se na americký trh dostane koncem letošního roku coby crossover bez kompromisů.

Příchozí Explorer Sport dostal přepracovanou přední masku s lesklým obložením, tmavé podbarvení světlometů a unikátní 20“ litá kola. Uvnitř najdeme jednak luxusní prvky jako kožené čalounění sedaček či osvětlené prahové lišty, ale také řadu komfortních a informačních prvků. Chybět tedy nebude dvouzónová klimatizace, kvalitní autorádio Sony nebo také dotykový systém MyFord.

Že nafta patří do kamen, potvrzuje Ford zabudováním velkého benzínového šestiválce EcoBoost o objemu 3,5 litru. Maximální výkon 261 kW je přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím automatické šestistupňové převodovky. Ford Explorer Sport tedy rozhodně nebude auto pro šetřílky.

Velký a těžký crossover by mohl mít se svou hmotností problémy nejen na silnici, ale také v terénu. Došlo tedy k celkovému zesílení karoserie pro zvýšení torzní tuhosti, své místo si našly i větší a výkonnější brzdy. V případě jízdy v terénu lze využít služeb managementu k nastavení vozu pro sníh, písek či bláto.  

Mohlo by vás zajímat:  Koncept Lady XRAY představen v Moskvě