Ford Ka Concept – Místo stylovky praktik

Navzdory předchozím spekulacím se třetí generace malého Fordu Ka přeci jen dočkáme. Ta druhá byla tržním zklamáním, není tedy divu, že se výrobce odhodlal jejího nástupce vyslat úplně jiným směrem. Z drahé stylovky pro Evropu se stává praktik pro celý svět.

Aktualizace 13.11.2013: Ve fotogalerii jsou nyní kvaltinější oficiální snímky.

Současný Ford Ka stojí na základech Fiatu 500 a společně s ním se také vyrábí v Polsku. Nová generace se od tohoto spojení odpoutá a stane se spíše prakticky zaměřeným vozem. Tomu odpovídá pětice dveří, předchozí generace modelu Ka byly vždy výhradně třídveřové.

Mohlo by vás zajímat:  Renault modernizoval model Mégane

Koncept třetí generace Ka byl představen v Brazílii a snad jen kromě předních světlometů se jedná o jeho produkční podobu. Využívá platformu Fordu Figo, který zase přebral svůj konstrukční základ z Fiesty páté generace.

Pod kapotu se podle prvních informací dostane jeden zážehový motor z rodiny EcoBoost, přičemž některé zdroje uvádí, že půjde o litrový tříválec bez turba. V Brazílii se možná objeví také atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 1.5 litru se schopností spalovat ethanol. Vznětové jednotky by měl zastoupit čtyřválec Duratorq o objemu 1.5 nebo 1.6 litru.

Mohlo by vás zajímat:  Fiat představil koncept Ottimo Cross

Produkce třetí generace Fordu Ka začne v polovině příštího roku a prvním trhem bude Brazílie. O dovozu do Evropy se prozatím nic oficiálního neví, respektive nebylo potvrzeno datum. Všeobecně se ale očekává, že se tu nového Ka dočkáme nejpozději v roce 2015.

Zdroj: novidadesautomotivas.blog.br via indianautosblog.com