Ford modernizoval řadu Super Duty

Zatímco konkurence od Chevroletu a GMC přichází se zcela novými generacemi svých pickupů, Ford si vystačí pouze s modernizacemi modelové řady F. Nejnověji se změn dočkaly verze Super Duty

Asi největší novinkou je upravený dieselový osmiválec 6.7 Power Stroke, který je v nabídce od roku 2011. Do nového modelového roku jednotka vstoupí s větším turbodmychadlem GT37 místo staršího GT32, novým vysokotlakým palivovým čerpadlem, novými palivovými vstřikovači a turbínou zvětšenou na 72,5 mm, díky čemuž mají výfukové plyny větší prostor na roztočení turbodmychadla, což poskytuje extra sílu. Výkon motoru by se měl oproti předchůdci, který nabízel 405 koní, zvětšit. Jak moc ale modrý oval neuvedl.

Mezi další změny, které Ford provedl, se řadí polymerový potah hlavních ložisek, což zlepší životnost a zajistí nižší tření, upravená kliková hřídel, pětivrstvé těsnění hlav a modernizovaná šestistupňová převodovka 6R140 TorqShift s novým měničem točivého momentu. 

Model F-450 Super Duty dostane zesílený rám a odpružení, kola o rozměru 19,5 palce, specifické naladění nového dieselu a podvozku a především může táhnout těžší přívěs. Všechny modely řady F Super Duty se budou nabízet ve speciální edici King Ranch, která má odkazovat především na americké farmy. Mezi nejpodstatnější změny se řadí čalounění interiéru kůží v odstínu Mesa, logo „běžícího W“, které se objevuje na opěrkách hlav a krytech kol. Ta jsou pro změnu spolu s nárazníky lakovaná do tmavšího odstínu Caribou.

Zdroj: Ford

Komentáře