Ford Mustang GT prošel rukama firem Penske a Hertz

V roce 1966 byl představen Shelby Mustang GT 350H. Ono H v názvu značí firmu Hertz – jednu z největších autopůjčoven na světě. Postupem času se z klasického Mustangu GT 350H stala legenda, na kterou je třeba navázat. 

Proto se firma Hertz spojila s Penske a společnými silami vytvořili upravený Mustang GT pro 21. století. Na první pohled ho od klasického Mustangu bezpečně odlišíte – černá barva se zlatými pruhy je už tak trochu ikonická. Další úpravy zahrnují přední splitter z verze Boss 302 a zadní difuzor ze Shelby GT500. 

Úpravami prošel i interiér. Ten dostal především závodní sedadla Recaro z modelu Mustang Laguna Seca. Dále nechybí speciální koberečky a prahy dveří nebo informační systém MyFord Touch

O pohon se stará pětilitrový osmiválec, který dostal novou řídící jednotku, upravený výfukový systém a nové sání vzduchu. Přesné výkonové parametry nejsou známé, standardní model má výkon 426 koní. Úpravami prošel i podvozek, řazení s převodem 3,55 a nové jsou brzdy Brembo

Pokud máte o vozidlo zájem, o soukromém vlastnictví si musíte nechat zdát. Speciální Mustang GT bude součástí programu Hertz Adrenaline Collection a budete si ho moci půjčit na vybraných letištích po celé USA. 

Zdroj: Ford