Ford Mustang slaví. A je rozhodně co!

Když se řekne sportovní auto, mnohým lidem se mohou vybavit různé modely automobilů. Jenom málokdo si ale řekne, že y to mohl být i Ford Mustang. Je to skutečně tak. I tento zajímavý model se řadí do kategorie sportovních vozů. A rozhodně ne jako tuctový zástupce v žebříku prodejnosti.

Ford Mustang je nejprodávanější sportovním vozem

Když se podíváte kolem sebe, jenom těžko byste našli někoho, kdo vlastní právě Ford Mustang. A na našich silnicích ho také nepotkáte až tak často. Na druhou stranu to stejné je možné říci i o celé řadě jiných sportovních vozů. A tak více než subjektivní názor musí převažovat statistika. A ta říká, že Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním vozem na světě.

Co říkají čísla?

Abychom vás o tomto tvrzení jasně přesvědčili, je ten pravý čas hned na několik konkrétních čísel. První je spojeno s celkovou prodejností. V loňském roce to bylo celkem 125 809 vozidel. Jak se dalo očekávat, tak velká většina zůstala právě v domovských Spojených státech amerických. Zde se mezi majitele jenom loňský rok zapsalo 81 866 lidí. Dobře se však auto dařilo i v Evropě. Konkrétně potom u nás, kde se za loňský rok prodalo 252. To řadí tento mode dokonce na druhé místo v prodeji v rámci této kategorie.

Špatně na tom nebyly ani ostatní země. Jako příklad poslouží Německo, kde se jich v roce 2017 prodalo 5 742, nebo také Anglie, kde číslo dosáhlo na hodnotu 2 211. Třetí nejúspěšnější evropskou zemí pro Ford Mustang byla Francie, kde si toto nové auto pořídilo 942 lidí.

Vznikne model Mustang Bullitt

Nejenom jako oslava toho, že se vozu takto daří, ale i jako oslava padesátileté historie filmu Bullittův případ neboli Bullitt vznikne unikátní edice tohoto vozu. Ten ponese jednoduchý název, a to právě Mustang Bullitt. Hlavním lákadlem tohoto vozu je to, že se jedná o edici určenou pro evropský trh. A čím se primárně odliší od standardní verze? Dostane navíc 10 kW výkonu a dále unikátní audiosystém s označením B&O PLAY.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora