Ford představil luxusní provedení F-150

Ford F-150 zná asi většina fanoušků nejen modrého oválu jako nezničitelného pracanta, co odveze všechno po statisíce kilometrů. V duchu doby ale i on občas musí nahodit oblek, což je přesně případ nejnovějšího provedení Limited.

To už na první pohled hlásá, že do terénu zamíří jen v málo případech. Vždyť kdo by si chtěl zašpinit 19palcová litá kola, chromovaný přední nárazníky nebo exkluzivní provedení masky chladiče, nad níž je výrazný nápis „Limited“. Svoje jméno dává F-150 na odiv i vzadu prostřednictvím masivní chromované lišty na elektricky ovládaném víku korby. Celá karosérie může být oděna do černé Shadow, modré Jeans, bílé metalické Platinum nebo odstínu Magnetic, přičemž vždy jsou součástí výbavy chromované kliky i koncovky výfuku nebo LEDková světla.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota ukončí výrobu modelu FJ Cruiser

V kabině asi nepřekvapí kožené čalounění v kombinaci hnědé Mojave a černé, dřevěné nebo hliníkové dekory a především plná výbava. Ta zahrnuje multimediální systém SYNC 3, audio Sony s deseti reproduktory, v deseti směrech elektricky stavitelná, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, panoramatické okno, hlídání mrtvého úhlu nebo asistenta pro jízdu s přívěsem.

Pod kapotou je jedinou možností 3.5litrový šestiválec EcoBoost o výkonu 370 koní s točivým momentem 569 Nm v kombinaci s automatickou šestistupňovou převodovkou. Luxus volby tak dává akorát pohon dvou nebo všech čtyř kol. 

Mohlo by vás zajímat:  Rallye Dakar má za sebou poslední etapu. Jak dopadli naši jezdci? A jak skončili v celém závodě?

Zdroj: Ford