Ford představil poslední facelift Falconu XR6 a XR8

Ford se pomalu stahuje z australského trhu, před rokem 2016, který bude tím osudným, však ještě stihne domácímu publiku předvést výrazně inovovaný sedan Falcon XR6 a XR8.

Kdo zná evropské i zámořské portfolio značky nemůže být faceliftem překvapen. Falcon totiž dostal přední část ve stylu nového Mondea či Mustangu s šestiúhelníkovou maskou chladiče a novými světlomety s integrovanými LED diodami pro denní svícení. Zadní část, kterou na fotkách nevidíme, se chlubí novými LED světlomety, stejně jako spoilerem integrovaným do víka kufru. XR8 (žlutý model) se oproti XR6 dále chlubí jinou kapotou, většími koly, zadním difuzorem s čtveřicí koncovek výfuku a černými kryty zrcátek. 

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet Corvette C6RS od Jaye Lena je v dražbě

Jakkoliv neznáme přesná data, pod kapotou verze XR6 můžeme očekávat atmosférický šestiválec, zatímco XR8 dostane kompresorem dopovaný osmiválec od divize FPV. Kromě nich bude Falcon dále nabízen také se zážehovým EcoBoostem a šestiválcem EcoLPi na LPG. Poháněná jsou zadní kola, přičemž z převodovek by měl zůstat na výběr šestistupňový manuál nebo automat.

Více informací, fotek a konec konců i cen bude k dispozici před startem prodeje modernizované provedení, který je naplánován na poslední čtvrtletí letošního roku.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad Vision AMBY: Koncept spadající na rozhraní mezi jízdním kolem a motocyklem

Zdroj: Ford