Ford představuje nový sedan Figo Aspire

Ford Ka+ se na trzích Jižní Ameriky prodává už téměř rok, přičemž při jeho uvedení sliboval modrý ovál rovněž indickou specifikaci s délkou pod čtyři metry. Figo Aspire nyní skutečně přichází a (ne)překvapivě je skoro stejné nejen jako Ka+, ale též jako koncept Figo z loňského února.

3995 mm dlouhý, 1695 mm široký a 1525 mm vysoký konkurent Taty Zest, Hondy Amaze, Hyundaie Xcent nebo Maruti Suzuki Swift DZire tak boduje šestiúhelníkovou maskou chladiče, velkými světlomety nebo kraťoučkým zadním převisem. Především v kontrastu s ním vynikne 2491 mm dlouhý rozvor náprav. Kabina je složená z dílů již existujících modelů Fordu, podobně jako vzhled karosérie tedy jen těžko překvapí. Vedle pětice pasažérů se dovnitř vejde i 359 litrů zavazadel. V závislosti na zvoleném výbavovém stupni (Ambiente, Trend, Titanium a Titanium+) dostanete šest airbagů, multimediální systém SYNC s hlasovým ovládáním, asistenční systém MyKey, elektricky nastavitelná zrcátka, automatickou klimatizaci nebo třeba kožené čalounění.

Základní pohonnou jednotkou bude zážehová dvanáctistovka Ti-VCT o výkonu 88 koní s točivým momentem 112 Nm, která spolupracuje s manuální pětistupňovou převodovkou. Na opačném konci nabídky je výlučně se šestistupňovým dvouspojkovým automatem PowerShift spojená zážehová patnáctistovka Ti-VCT o výkonu 112 koní s točivým momentem 136 Nm. Jako zlatou střední cestu nabídne Ford naftovou patnáctistovku Duratorq TDCi o výkonu 100 koní s točivým momentem 215 Nm a manuální pětistupňovou převodovkou.

Zdroj: Ford