Ford přichází s řešením bezpečnosti bezklíčových aut. Jak bude vypadat?

Bezklíčové odemykání a také startování se dnes stává velkým hitem. Hlavně proto, že dokáže velmi výrazně usnadnit použití vozu. Stačí, aby byl klíček třeba v kapse nebo kabelce a můžete vyrazit. Tato technologie však přináší i rizika, která jsou spojena s možným snadnějším odcizením auta, u když máte klíček položený třeba doma na botníku. Fort nyní ukázal, že v budoucnu přijde s novinkou týkající se bezpečnosti.

Co je u současných bezklíčových aut rizikem?

Dnes využívají zloději celkem sofistikované technologie, kdy se přiblíží k vašemu domu a pomocí různých zařízení zajistí, že signál z klíčku přenesou až k vašemu vozu. A mohou bez problémů odemknout i nastartovat. Právě toto se automobilky snaží řešit, a to bez nutnosti chtít po svých zákaznících to, aby klíčky schovávali na konkrétní místa, kde budou v bezpečí. Ford přišel s celkem zajímavým nápadem, který má ambice na to, aby se ujal.

Co Ford vymyslel?

Zatímco různě po internetu kolují mnohá kutilská řešení, tato automobilka přichází s něčím zcela sofistikovanějším. Je založený na detekci pohybu. To znamená, že když klíč bude ležet nebo viset doma, tak se po 40 sekundách deaktivuje a nebude možné ho použít. Teprve až když bude opět detekován jeho pohyb, aktivuje se. Jednoduché a přitom účinné řešení, že ano?

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora