Ford si patentoval odnímatelné prvky střechy. Budou nebezpečné, než praktické

Odnímatelná střecha je dobrou věcí v létě, kdy chcete během jízdy nachytat nějaký ten bronz a prohnat vítr vaším účese. Na jaře a na podzim je zase vhodné střechu zatáhnout a mít jistotu, že bude v našem autě teplo a suchu. Když mluvíme o možnosti odnímatelných střech, je třeba upozornit na nový patent, který si nechal zaregistrovat Ford.

Odnímatelná střešní konstrukce

Veřejně dostupná patentová přihláška ukazuje, že si Ford nechal patentovat odnímatelnou střešní konstrukci. Tedy odnímatelnou střechu v oblasti B, C i D sloupků. To by mohlo jasně naznačovat, že chystaný Ford Bronco by mohl být jak v klasické karosářské verzi se střechou, tak i ve verzi, která je zcela bez střechy.

Patent vyvolává otázky

Daný registrovaný patent odnímatelné střechy vyvolává několik otázek. Hlavně ve směru toho, zda bude Ford Bronco i ve verzi bez střechy a pokud ano, tak zda se bude jednat o možnost danou střechu jednoduše demontovat. V tu chvíli se nabízí také otázka, zda bude existovat jenom verze vozu která bude bez střechy, nebo i verze vozu se střechou, či snad bude možné provést jednoduchou demontáž střechy?

Nebezpečnější, než praktičtější

Pokud by bylo toto patentované řešení nakonec použito, a je v podstatě jedno jakým způsobem, neznamenalo by to nutně to, že by bylo auto praktičtější. Spíše by to znamenalo, že by bylo auto více nebezpečné než v případě pevné konstrukce. Díky částem, které by bylo oddělitelné, by se mohla výrazně snížit celkový tuhost těla. V tu chvíli by auto nemuselo nabídnout až tak dobrou ochranu, jako v případě že by bylo vyrobeno klasicky.

Je také možné, že dané patentové řešení sice bylo registrováno, ale nemusí být nikdy v budoucnu použito. I to je jeden ze scénářů, které nejsou až tak nereálné. Je celá řada příkladů, kdy si automobilky něco patentují, ale nakonec věc nijak nevyužijí.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora