Ford škrtá a snižuje stavy! Co to bude znamenat?

Už jsme se jednou mohli dočíst, že automobilka Ford chystá reorganizaci výroby a v podstatě bude razantně snižovat počty svých zaměstnanců. A proč? Je to důsledek toho, že nejdříve vozy B- Max a teď už i C- Max moc lidí nekupuje.

Lidé chtějí spíše SUV

Jde o to, že tyto dva modely jsou velkoprostorová vozidla a to klienti nemají příliš velký zájem. Dávají přednost spíše SUV, proto se Ford rozhodl, že v letošním roce ukončí výrobu Fordů C- Max. A co je horší, že nemá žádného nástupce. Je sice pravda, že výroba možná klesá, ale díky tomu přijde o práci přibližně 5000 lid. To je docela vysoké číslo. Výroba probíhá na dvou místech, kde se i uskuteční snižování stavů:

  • V Kolíně nad Rýnem
  • V Saarlouis

Jen dvousměnný provoz

Kromě toho, že firma propustí velké množství lidí, také čeká automobilku změna v provozu. Původně se jelo na tři směny, ale v průběhu letošního roku, s končící výrobou C-Maxe, se provoz omezí jen na dvě směny. Naopak automobilka bude pomáhat s výrobou Fordu Fokus, ten je totiž naopak kupovaný a to obzvláště v kombi verzi. V letošním roce to ale nebude to jediné, co se bude zavírat. Vyrábět se také přestanou převodovky v Bordeaux. Ford naopak bude ve spolupráci s VW fušovat do výroby velkých užitkových aut. Uvidíme, které modely ještě dojdou do stejného konce, jako C- Max. Kde nejsou zákazníci, tam bohužel nebudou ani neoblíbené modely aut.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora