Ford Transit Custom získal za své asistenční systémy zlaté ocenění Euro NCAP

Ford Transit Custom, celoevropsky nejprodávanější lehký užitkový vůz s nosností do jedné tuny, 1 obdržel za své pokročilé asistenční systémy zlaté ocenění Euro NCAP. Jedná o nejvyšší možné hodnocení, jaké tato nezávislá organizace užitkovým automobilům uděluje.

Ford se tak stává jediným výrobcem, jehož dodávky byly oceněny „zlatem“ v kategoriích nosnosti do jedné i do dvou tun, a zároveň jediným, který nabízí více než jeden model s tímto hodnocením. Větší Transit získal zlaté ocenění již v loňském roce a pyšní se nejvyšším bodovým skóre ze všech dosud testovaných vozidel.

„Bezpečnost řidičů je prioritou pro nás i pro naše zákazníky, proto konstruujeme naše užitkové modely tak, aby pomáhaly firmám chránit své zaměstnance a předcházely dopravním nehodám,“ řekl Hans Schep, generální ředitel divize užitkových vozů ve Ford of Europe. „Těší mě, že Euro NCAP oceňuje vedoucí postavení Fordu v bezpečnosti lehkých užitkových vozů. Využijeme každou příležitost, abychom firmám našich zákazníků přinesli ještě vyšší hodnotu.“

Ke zlatému hodnocení Transitu Custom přispělo také rozšíření sériově dodávané bezpečnostní výbavy mimo jiné o připomenutí nezapnutých pásů,  ke kterému došlo dříve v letošním roce.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Kia Sorento si odváží pět hvězd v hodnocení Euro NCAP

Začátkem roku 2022 se Transit Custom dočká dalších novinek včetně digitálního zpětného zrcátka  s dvojnásobným zorným polem oproti běžnému. K dispozici bude pro karosářské varianty Van, Kombi Van i Kombi M1. Do modelu Van lze nově objednat upevňovací stropní lišty s LED osvětlením nebo praktickou dvojitou podlahu se zásuvkami. Paletu laků karoserie doplňuje stylový šedý odstín Grey Matter.

Modely Transit Custom Kombi, Tourneo Custom a Transit Nugget jsou nyní nabízeny s novou variantou osvědčeného vznětového motoru 2.0 EcoBlue, 3 která nabízí nejvyšší výkon 110 kW (150 k). Vedle šestistupňové manuální převodovky lze novou motorizaci kombinovat také se samočinnou skříní o stejném počtu rychlostních stupňů. Na přání se pohonná jednotka dodává v provedení se 48V mild-hybridní soustavou, jež snižuje spotřebu paliva v městském provozu o 5,9 procenta. 

Transit Custom včetně velkoprostorové osobní varianty Tourneo Custom je letos v Evropě nejprodávanějším modelem značky Ford, za prvních devět měsíců roku 2021 má na kontě již 117 014 registrací. 

Zdroj: TZ Ford

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora