Ford v brzké době nabídne zákazníkům vyhřívané bezpečnostní pásy

Automobilky po celém světě se předhání o zákazníky všemožnými výhodami a bonusy spojenými s užíváním svých vozidel. Trh je tím pádem doslova přehlcen různými zbytečnostmi, které ve výsledku majitel automobilu ani nevyužije. Společnost Ford nyní přichází se zcela revoluční novinkou, která zatím nemá v automobilovém průmyslu obdoby. A tomto případě se o zbytečnost v žádném případě nejedná, ba naopak. Ve výbavě nových vozů se v brzké době začnou objevovat vyhřívané bezpečnostní pásy, kterými se pokusí předčit konkurenci.

Jednoduchý nápad, který na sebe nechal sakra dlouho čekat

Zdá se neuvěřitelné, že s tak neotřelým, ale vlastně naprosto banálním nápadem nepřišel nikdo již dříve. V automobilech se dnes vyskytují vyhřívaná čelní skla, sedadla, volanty, zadní skla, zpětná zrcátka, loketní opěrky, dokonce i opěrky ve dveřích a bůhví, co ještě. Pásy chrlící teplo však nikoho dosud nenapadly. Prvenství si v tomto ohledu tedy přisvojil až Ford, který si svůj výtvor nechal dokonce patentovat.

První nákresy a výsledné umístění ovládání

Podle patentových výkresů se, stejně jako nápad samotný, navíc ani provedení vyhřívaných bezpečnostních pásů nezdá příliš složité. V pásech by se mělo objevit tepelné těleso, které bude aktivováno se zapnutím pásu. Posádka by samozřejmě měla mít možnost vyhřívání regulovat dle libosti a vlastních potřeb, případně jej úplně vypnout. K těmto účelům bude složit ovladač umístěný buď na středovém tunelu, nebo v infotainmentu vozidla.

Součást výbavy pouze za příplatek

Vyhřívané bezpečnostní pásy by se však podle všeho neměly stát základní výbavou každého automobilu. Zákazník by si za ně měl připlatit, na čímž ale většina lidí jistě nebude dlouho uvažovat. Přece jen se v zimě určitě vyplatí další tepelný prvek, kterým zahřejete svá promrzlá těla. Velkou výhodou vyhřívaných pásů pak jistě bude i fakt, že topení v automobilu je sice hezká věc, ale přece jen mu trvá delší dobu, než se rozjede naplno. Za to pásy uživatele zahřejí bezprostředně po opuštění výchozího bodu. To zní jako velice lákavá novinka, že?

Mohlo by vás zajímat:  Zákaz jízdy v levém kruhu ohrožuje i karavany. Proč? Jsou dlouhé!

Hodně štěstí Fordu v jejich cestě

Kdy zařadí Ford vyhřívané bezpečnostní pásy do své produkce zatím přesně nevíme. Dá se ale očekávat, že k tomu dojde velice brzy. Pak už nezbývá jen čekat, jestli automobilce tento nápaditý tah vyjde a podaří se jim tím přilákat nové zákazníky. Konkurence je dnes opravdu široká a uvidíme, zda si ve škále nových bezpečnostních prvků a nabídkách vysokého komfortu poradí. Nicméně můžeme Fordu alespoň popřát hodně štěstí a přitom doufat, že se mezi námi zájemci o tuto inovaci najdou.

 

Komentáře