Formuli 1 prozatím dominuje Ferrari

Zdá se, že předsezónní testy Formule 1 začínají filtrovat zimní úsilí jednotlivých týmů. Zatím má jednoznačně navrch stáj z Maranella, která nutí konkurenci pořádně se zamýšlet. A stejně jako ostatní, nevytasila ještě zdaleka všechny své zbraně.

Konstantní výkon

Piloti Ferrari byli při testovacích kolech jednoznačně nejrychlejší. A to jak v časech na kolo, tak při delších jízdách. Znamená to, že inženýři předběžně vychytali optimální nastavení monopostů. A zřejmě se jim vyplatila i sázka na vlastní aerodynamický koncept, kdy jsou přední křídla řešená tak, aby vzduch směřoval kolem celé další části aut a obtékal přední kola také z vnější strany. Zatímco třeba u Mercedesu je se snaží vzduch hnát dovnitř.

Desetiny vteřiny

Ferrari prozatím předsezónní testy vycházejí zřejmě podle očekávání. Jeho jezdci utíkají nejrychlejším rivalů o čtyři až pět desetin sekundy, což ve světě extrémně rychlých kol může znamenat rozdíl mezi titulem mistra světa a těmi ostatními. Na jakékoliv vážnější závěry je však příliš brzy. Zajímavé výkony podávají i ostatní, slušné časy předvedly třeba týmy Sauber a Haas. Pokud se i zbytku startovního pole podaří optimálně vyladit formu a nastavení vozu, pak se v nové sezóně máme na co těšit. O ambicích pilotů není ani potřeba mluvit, ty jsou ve Formuli 1 standardně ty nejvyšší.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora