Garážované ojeté auto vypadá jako ideální volba. Někdy je ale horší než vůz z ulice

Když se z inzerátu dozvíme, že prodávané auto bylo a je garážované, rozzáří se nám oči. Může to být známka toho, že se majitel o daný vůz staral a zamezoval tomu, aby na něj po celý rok působily rozmary počasí. Ne vždy je ale garážované auto výhrou a dá se říct, že mnohdy je lepší koupit takový vůz, který stál roky na ulici než ve špatné garáži.

Není garáž jako garáž

Ne každá garáž je stejná. Že je auto mezi čtyřmi stěnami ještě neznamená, že je o něj správně postaráno a že je v dokonalém prostředí. Ne každá garáž je správná a v některých může auto vyloženě trpět. Je pravdou, že například ochrana před kroupami, kyselým deštěm nebo hlodavci existuje, ale jinak mohou převažovat negativa.

Rizika špatné teploty

Jedním z hlavních problémů je teplota. Mít temperovanou garáž je sice na první pohled dobrá věc z hlediska toho, že auto není tak studené a v zimě nehrozí nezbytné škrábání skla. Zároveň ale nastanou problémy v zimě, kdy veškerý sníh, který na voze ulpí, začíná tát. Vyšší teplota pochopitelně více přispívá k tomu, že tekutina v kombinaci se solí může mnohem intenzivněji působit na karoserii vozu. A to s sebou nese vznik koroze.

Zdroj obrázku: Freepik

Vliv má i vzduch

Jak konkrétně? Roli zde hraje vlhkost vzduchu. Čím je vlhkost vzduchu vyšší, tím pochopitelně hůře. V první řadě z výše uvedeného důvodu, jelikož právě vlhkost je důvodem vzniku nemalé koroze na karoserii. Ta ale není jediná, co je ohroženo. Mysleme například i na elektroinstalaci a další prvky vozu, kde vlhkost nemá co dělat. Jednoduše řečeno, na mnoha místech může vůz začít hnít, a to se projeví až za pár let. A bude to bohužel problém nového majitele.

Mohlo by vás zajímat:  Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Ani v garáži není bezpečno

Venku na ulici sice může hrozit poškození vozu od ostatních řidičů nebo jiných lidí, ale to neznamená, že něco podobného nemůže nastat ani v garáži. Mnoho lidí má garáž i jako technickou místnost, dílnu či prostor k odkládání čehokoliv. Riziko poškození vozu při neopatrné manipulaci s čímkoliv je více než reálné.

Zdroj: https://www.firestonecompleteautocare.com/blog/driving/garage-vs-outdoor-parking/