Ghibli se umístí v portfoliu pod Quattroporte

Během pondělního večera se začaly na internetu šířit první fotografie nového Maserati Ghibli, ale většina lidí ještě nedávala médiím za pravdu, že se jedná o oficiální snímky. Ovšem automobilka s trojzubcem ve znaku už neměla co skrývat, a proto dnešním dnem byl model Ghibli oficiálně odhalen a máme pro Vás podrobné informace i více fotografií.

Luxusní sportovní sedan je postaven na zkrácené platformě, kterou můžeme naleznout také na nové generaci limuzíny Quattroporte. U kompaktnějšího modelu Ghibli se očekává délka necelých 5 metrů, což znamená, že se stane konkurentem BMW řady 5 či 6 Gran Coupé, Audi A6 či A7 Sportback, Mercedesu třídy E či CLS, Jaguaru XF nebo nového Cadillacu CTS.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz AMG A 45 by měl mít více než 400 koní! K odhalení došlo náhodou

Italská automobilka prozradila, že v motorovém prostoru objevíme například dvakrát přeplňovaný šestiválec o obsahu 3.0 litru a s pravděpodobným výkonem 410 koní. K motoru bude připojena osmistupňová automatická převodovka, která bude přenášet sílu na zadní kola. Za určitý příplatek je k mání také nový pohon všech kol Q4.

Maserati zároveň také potvrdilo, že Ghibli se stane vůbec prvním sériovým modelem v historii značky, který nabídne dieselový agregát – konkrétně přeplňovaný 3.0litrový šestiválec, ale bližší podrobnosti zatím neznáme. V prohlášení italské značky je uvedeno: „Maserati Ghibli má sportovnější charakter ve srovnání s Quattroporte. Je to první sedan Maserati v tomto segmentu a odráží víru automobilky v rostoucí čísla zájemců o luxusní automobil, který vyjádří jejich individuální postoj skrze eleganci a luxus toho automobilu“.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari se dvěma tvářemi - podívejte se na každou z nich

Nové Maserati Ghibli se představí veřejnosti na šanghajském výstavišti koncem tohoto měsíce a prodeje začnou ještě letos, pravděpodobně na konci léta by se mohlo objevit už na některých trzích.

Zdroj: Maserati