GMC a luxusní pickup Sierra Denali

Když koncem roku 2012 koncern GM představil novou generaci pickupů GMC Sierra a Chevrolet Silverado, bylo jasné, že další verze jednotlivých modelů na sebe nenechají dlouho čekat. Jako první se objevily variace na luxusní téma – Chevrolet představil Silverado High Country, GMC dnes představovanou Sierru Denali 1500

Designově si verzi Denali s jinou nespletete. Už jen díky opravdu obrovské masce chladiče, která je zhotovena z chromu. Komu by těch velkých tvarů nebylo málo, těm GMC nabídne také dvacetipalcová kola. Další designové změny zahrnují přední nárazník v barvě karosérie, LEDky pro denní svícení, projektorová přední světla a nerezovou koncovku výfuku. 

Uvnitř se dočkáte čalounění kůží, hliníkových dekorů a prahových lišt Denali. GMC dále nainstalovalo vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, vyhřívaný volant, osmipalcovou dotykovou obrazovku navigace se systémem Intellilink nebo audio systém od společnosti Bose. Za příplatek můžete dostat střešní okno nebo zábavní systém pro zadní sedadla. 

Pod kapotou může být jedna ze dvou nabízených jednotek. Základem je osmiválec 5.3 EcoTec3 o výkonu 360 koní s točivým momentem 518 Nm, za příplatek je k dispozici osmiválec 6.2 EcoTec3 o výkonu 426 koní s točivým momentem 609 Nm. Základem je pohon zadních kol, za příplatek je k dispozici pohon všech kol. 

Zdroj: GMC