Goodwood Festival of Speed 2018 nabídne mnoho lákadel – část 1

Už se to doslova nezadržitelně blíží. Co máme na mysli? Jedinečnou událost pro všechny fanoušky rychlých vozů. Zatímco na běžných autosalonech najdete širokou škálu vozů, na akci Goodwood Festival of Speed jsou to jenom vozy, které mají něco a to velký výkon. Letošní Goodwood Festival of Speed 2018 je doslova za dveřmi, jelikož se odehraje od 12.7. do 15.7.

Alpine A110

Vezmeme to hezky popořádku. Pokud jde o první novinku, na kterou se budete moci těšit,. Je to rozhodně model Alpine A110. I když se bude jednat jenom o jedno auto, bude vystaveno hned třikrát. A to z toho důvodu, že existuje v trojici variant, kteří se bude chtít automobilka pochopitelně předvést. Prvníma základním modelem bude varianta označená jako Pure. Dále nebude chybět zajímavější model s označením Légande, který je spojený především s luxusem. Potěšeni však budou také milovníci rychlosti a výkonu, jelikož ty zaručeně upoutá model s označením GT4.

Ferrari 488 Pista

Určitě celkem očekávaný model, který nezaujme jenom tím, že nabídne perfektní výkon, ale je spojený také se zajímavým designem. A jelikož mluvíme o voze, který měl v době představení nejvýkonnější osmiválec, který kdy automobilka vyrobila, rozhodně bude o co stát. nejde však o jediný model, který bude přivezen.

Ferrari 812 Superfast

Je to už samotný název vozu, který rozhodně zaujme. Pojmenování Superfast totiž jasně naznačuje to, že se má jednat o vůz, která bude super rychlý. Když bychom se měli podívat na několik jeho parametrů, je třeba říci, že se tento cíl s největší pravděpodobností podařil. Pod kapotou se totiž ukrývá dvanáctiválec s objemem 6,5 litru. A jak je to s jeho výkonem? Je doslova ohromující, jelikož činí 588 kW. To v praxi znamená, že z nuly na stovku vyrazí toto auto za 2,9 sekundy. Jedinečné.

Mohlo by vás zajímat:  Paříž 2012 - Přehled novinek - část 2

Mustang Eagle Squadron Mustang GT

Velmi unikátní auto, které rozhodně stojí za pozornost. V první řadě z toho důvodu, že jde o model, který bude ze všech představených vozidel této automobilky nejvýkonnější. Jak konkrétně? Jeho výkon je přesně 700 koní což jenom ukazuje na to, že výkon bude opravdu velký. Unikátní je však i samotný název tohoto automobilu. Eagle Squadron Mustang GT totiž vzdává poctu americkým pilotům kteří byli za druhé světové války ve službách RAF.

Mustang Bullit

Dalším vozem od Mustangu bude model Mustang Bullit. Jelikož jsme zmínili, že celkem budou představeny 3 vozy, je třeba to uvést na pravou míru. Tomu skutečně tak bude. Pod označením Mustang Bullit se budou na výstavní ploše nacházet hned dva modely. Prvním bude Mustang Bullit, který hrál ve stejnojmenném filmu – u nás známý jako Bullitův případ. Druhým modelem bude aktuální moderní verze, která vznikla jako pocta právě danému filmu. Obě věci jsou velmi zajímavé.

První část přehledu je za námi. Rozhodně však nekončíme, jelikož se budete moci těšit na řadu dalších unikátů, které vám představíme v další části našeho článku.

Komentáře