Goodwood Festival of Speed 2018 nabídne mnoho lákadel – část 2

Zaujala vás první část našeho článku? Pokud ano, tady máte další příděl jedinečných a rozhodně zajímavých automobilů, které bude možné na Goodwood Festival of Speed 2018 vidět.

Aston Martin DB5

Tento model bude skutečně unikátní. Jak z důvodu, že obecně je tento vůz považován za velmi povedený kousek. Kdo se vyzná ve filmech, ten i velmi dobře ví, že právě Aston Martin DB5 měl za svůj vůz slavný James Bond. A proč to zmiňujeme? Jelikož daný vůz, která bude vystavován, bude ten filmový. Navíc bude vyhlášena i aukce. Pozor však na fakt, že podle odhadních cen se obecně mluví o tom, že by se mohl vydražit i kolem 50 milionů korun.

McLaren 600LT

Určitě nelze zapomínat v podstatě na domácí automobilku. A to hlavně na automobil, kterým je McLaren 600LT. Proč se očekává velký zájem? Je to celkem jednoduché. Byl představený v nedávné době a tak je na něho většina lidí zvědavá. A to i proto, aby si lidé prohlédli jeden z unikátních designových prvků. Ten se inspiroval u modelu McLaren Senna a hlavní charakteristikou jsou koncovky výfuku, které jsou umístěny zcela netradičně v horní části vozu.

Mercedes-AMG GT 63 S

Další lákadlo vyrazí na festival z Německa. A bude možné si ho nejenom prohlédnout. Čtyřdvéřové kupé Mercedes-AMG GT 63 S totiž bude unikátní v tom, že krmě předváděcí plochy se představí také v pořádaném závodu. Jak se mu povede a jak mu ve výkonu pomůže zajímavý osmiválec, nebo systém EQ Booster, to se samozřejmě budete moci nechat překvapit. Už nasazení vozu do závodu však říká, že automobilka vozu věří.

Nio EP9

Tady už mluvíme o automobilu, který je cele unikátní. V čem konkrétně? První důvod je rozhodně takový, že se nejedná o vůz se spalovací motorem, ale mluvíme v tomto případě o automobilu, který má pohon alternativní. Pokud vám označení Nio EP9 zase až tak nic neříká, je třeba vám ho připomenout. Nejenom, že se jedná  výjimečný supersport. Jedná se také o model, který na Nürburgringu vytvořil rekord právě mezi sériově vytvořenými vozy. Jasné je samozřejmě jak to, že se v Goodwoodu představí, tak i to, že se zda také pokusí udělat rekord. Povede se mu to?

Mohlo by vás zajímat:  Už jste slyšeli o voze Škoda Sunroq?

Polestar 1

Další zástupce automobilů, který není klasický, jelikož se jedná o model, který je hybridní. Kromě samotného vzhledu a také výkonu zaujme i svou spolehlivostí. To proto, že tento model je unikátně testovaný na okruhu v podmínkách, jako je sníh, jako je led a také jako jsou teploty pod 30 stupňů Celsia. V to je naprosto unikátní.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak

I tento vůz pochopitelně nesmí chybět. A i ten lze označit jako auto, na které se velmi výrazně čeká. Je to proto, že tento speciál se před nedávnem doslova zapsal do historie. Už název Volkswagen I.D. R Pikes Peak totiž jasně ukazuje, s jakým konkrétním cílem byl tento automobil vytvořený. Byla to jasná snaha o to, aby zvládnul pokořit ostatní elektromobily. Už zde se očekávalo, že se to povede. Nakonec z toho byl absolutní rekord dané trati a tak se tento vůz zapisuje do historie.

Roborace

Poslední a v podstatě nezajímavější novinkou, kterou přinese letošní festival Goodwood Festival of Speed 2018 je automobil nesoucí označení Roborace. Jeho úkolem bylo to, aby byl vytvořený výhradně na závodění. A v čem je jeho unikát? V tom, že se jedná o auto bez řidiče. Jedná se o autonomní závodní auto, což jasně ukazuje na to, kam až se dá svět automobilů posunout.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora