Gran Turismo 6 – Oficiální představení, video

Šesté pokračování kultovní závodní hry Gran Turismo je tady! Jeden z nejočekávanějších výrobků letošního roku byl oficiálně představen v Silverstone při příležitosti oslavy 15. výročí hry. Ta bude dostupná pouze pro konzoly PlayStation 3

Výrobce Sony budoucím zákazníkům slibuje, že se mohou v nejnovějším díle Gran Turisma těšit na novou úroveň autenticity. Nejedná se přitom jen o samotné závodní automobily, ale také o jednotlivé tratě. Velmi lákavý je také přislib konektivity se smartphony a tablety. 

Vozový park byl z velké části převzat z předchozího dílu. Mimo to se ale můžeme těšit na Alfu Romeo TZ3 Stradale, Alpine A110 1600S, Ferrari Dino 246 GT, KTM X-BOW R či Mercedes-Benz SLS AMG GT3. Celkově se ve hře najde na 1200 závodních automobilů, které může hráč doplňovat o aerodynamické prvky karoserie či nová kola.

Gran Turismo bylo vždy proslulé opravdovými sportovními zážitky. Nový díl je zase o kousek blíže realitě, za což může spolupráce Sony s firmami Yokohama a KW Automotive. Vliv fyzikálních zákonů na jednotlivé vozy by tak měl být znatelnější, než tomu bylo doposud. 

##GT6##

Zdroj: Sony, YouTube.com