Hamann Nervudo – Aventador ve sportovním úboru

Vzhledem k záplavě klasických novinek ke konci roku, se tak nějak nedostalo na ty tuningové. To je třeba napravit alespoň v případě těch nejzajímavějších. Představujeme Vám tedy Lamborghini Aventador v úpravě od firmy Hamann, které dostalo nové jméno Nervudo.

Celek je vyveden v kombinaci oranžové barvy s šedočernými detaily. Prakticky žádná část karoserie nezůstala původní a po celém obvodu vozu najdeme všemožné spoilery nebo průduchy. Přirozeně všechny úpravy jsou vyvedeny v karbonu, včetně nového krytu motoru a přítlačného křídla na zádi. Nové disky kol obouvají pneumatiky Pirelli, které mají na přední nápravě rozměry 255/30 ZR20 a na zadní 355/25 ZR21. V interiéru se barevné schéma opakuje na nových potazích sedadel v kombinaci kůže/Alcantara s kontrastním stehováním a přepracovaných dekorech.

Technické úpravy již nejsou tak rozsáhlé, ani křiklavé. Nová výfuková soustava však byla navržena tak, aby plivala oheň při každé příležitosti. Přemapovaním řídicí jednotky atmosférického motoru V12 Hamann z Aventadoru dostal 750 koní a 735 Nm. Oficiální cena je poněkud přemrštěných 458 150,- eur, tedy v přepočtu zhruba 12,6 milionu korun. Součástí ovšem už je výchozí Aventador.

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac odhalil sportovní deriváty modelu ATS

Zdroj: Hamann via carscoops.com