Havarijní pojištění


Máte nové auto a bojíte se případné nehody nebo jiného poškození, a následné nutnosti platit dané škody ze svého? Pokud ano, přijde vám vhod havarijní pojištění. To samozřejmě není určené jenom pro nové a dražší vozy, jelikož může být dobrou volbou i u starších a levnějších. Srovnání havarijního pojištění vám ukáže, že může být celkem levné. Pokud se rozhodnete pro jeho sjednání, je ideální volbou učinit tak online, tedy prostřednictvím internetu. Z jakého důvodu? Je jich celá řada. Podívejme se společně na ty hlavní.

Výběr z celé řady pojišťoven

Pokud navštívíte pobočku konkrétní pojišťovny, je pochopitelné, že budete moci vybírat jenom z těch konkrétních produktů, které vám nabídne. A to nemusí být vždy ta nejvýhodnější volba. I to je důvod, proč raději využít internet. Konkrétně zmíněné srovnávače. Důvodem je to, že se neomezují jenom na nabídku jedné jediné pojišťovny. Nabídnou všechny pojistky většiny pojišťoven, které se na havarijní pojištění přímo specializují. Pro vás to pochopitelně znamená jistotu toho, že budete mocí vybírat ze všech produktů, které jsou na našem trhu dostupné. Nemusíte se tak omezovat jenom na určité možnosti, jelikož vám budou předloženy všechny možnosti a vy si následně už jenom vyberete, která je nejlepší s ohledem na vaše konkrétní požadavky. A ty se mohou týkat třeba:

  • Výše pojistného krytí
  • Rozsah pojistného plnění
  • Možná připojištění a doplňkové služby

Sjednání je jednoduché a rychlé

Byli jste někdy sjednávat pojistku přímo na pobočce? Jistě potvrdíte, že to bylo spojeno s komplikovaným cestováním, s čekáním, stejně jako s řadou administrativních formalit, které vše zdržovaly, a komplikovali. Když si však sjednáte havarijní pojištění online, zjistíte, že vás žádné tyto komplikace nečekají. Důvodem je to, že ho můžete sjednat v podstatě odkudkoliv. Stačí mít jenom připojení k internetu. Potom vám už stačí třeba počítač nebo notebook, ale i tablet, nebo třeba chytrý mobilní telefon. Následně si v rámci dostupných porovnávačů vyberete pojištění, které vám vyhovuje nejvíce. A co bude následovat? Do připravených formulářů jenom vyplníte několik základních informací, a to o vás, stejně jako o pojišťovaném voze. Následně se vygeneruje smlouva, kterou také online potvrdíte. Posledním krokem už je samotná platba. Ani ta dnes nemusí být nic složitého. Klasikou může být bankovní převod, ale mnohem jednodušší možností je použití platební karty, díky které se vše uskuteční během několika vteřin.

Cena pojistky bude nejnižší na trhu

Podle čeho se odvíjí cena havarijního pojištění? Roli zde pochopitelně hraje hlavně hodnota pojišťovaného vozu a s ním související limity pojistného krytí. Dále má však vliv na cenu také cenová politika konkrétní pojišťovny. Je tedy pochopitelné, že stejná pojistka může stát napříč pojišťovnami zcela jiné peníze a někdy může být třeba i o několik tisíců, nebo i desetitisíců ročně dražší. I toto eliminujete, pokud si pojistku sjednáte online. Nejenom, že pojišťovny tento způsobem velmi často finančně zvýhodňují. Nezapomínejme také na to, že zde je ještě havarijní pojištění kalkulačka. Nástroj, který v první řadě dokáže dle zadaných parametrů a informací ihned vypočítat, kolik bude havarijní pojištění stát. A to nejenom orientačně, ale přesně. Za tuto cenu si ho lze následně skutečně uzavřít. Samozřejmostí je to, že je tato suma vypočítána u každé pojišťovny. Následně už není nic jednoduššího, než si snadno porovnat dané možnosti a logicky vybrat tu, která je v danou chvíli nejvýhodnější na trhu. Toto se hodí jak v situaci, kdy pojistku sjednáváte, tak i v situaci, kdy už ji máte, ale chcete se podívat na to, zda neexistuje levnější alternativa.

Vše máte ve svých rukou

Pokud jste někdy jednali s pojišťovacím agentem, a to ať už nezávislým, nebo z konkrétní pojišťovny, jistě nám dáte za pravdu, že vás mnohdy přesvědčoval a doslova tlačil ke konkrétnímu produktu. Proč? Nebylo v tom žádné dobro, ale spíše snaha získat z uzavřené smlouvy vyšší provizi. A tak mnoho lidí i dnes má pojistky, které nevyužije. Pokud si havarijní pojištění sjednáte z pohodlí domova, online, nic takového se vám nestane. Vše si navolíte přesně tak, jak budete potřebovat a jak vám to přijde ideální. Nikdo vás do ničeho tlačit nebude. Stejně tak není nezbytně nutné uzavřít si pojistku hned ve chvíli, kdy si necháte orientačně porovnat ceny. Vše si můžete rozmyslet a rozhodnout se až za pár dní. Na druhou stranu ale dodejme, že ceny pojistek se mohou měnit ze dne na den a tak zde není garance toho, že stejná cena bude platná i později.