Historická Felicia na startu závodu Hamburg-Berlin-Klassik

S elegantním kabrioletem Škoda Felicia z roku 1961 se automobilka zúčastní pátého ročníku závodu Hamburg-Berlin-Klassik. Podnik se koná každý rok a patří od svého prvního startu v roce 2008 k nejvýznamnějším veteránským akcím v Německu. Startovní výstřel zazní 20. září 2012 v hamburském přístavu. Cíl je 22. září v Berlíně. Účastní se historicky cenné vozy, které byly vyrobeny před rokem 1990. 

51 let starý kabriolet Felicia pochází z historické sbírky ŠkodaMladé Boleslavi. Se svým atraktivním barevným provedením, elegantním tvarem a výraznými ploutvemi na zádi jde o automobilový šperk. Krémový interiér perfektně ladí s modrozelenou barvou karoserie. Čtyřválcový motor o zdvihovém objemu 1.089 cm3, který je umístěn podélně vpředu, dosahuje výkonu 50 koňských sil. Maximální rychlost pouze 930 kg vážícího kabrioletu je okolo 130 km/h. 

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční večírek může končit ztrátou řidičáku. Se zbytkovým alkoholem to není tak jednoduché

Základem pro vůz Felicia byl roadster Škoda 450 z roku 1957 – otevřená verze uzavřeného vozu Škoda 440, takzvaného „Spartaka“. Zatímco model 440 dostal v roce 1959 po úpravě vzhledu název Octavia, byl roadster 450 přejmenován na Felicia

Třídenní Hamburg-Berlin-Klassik se letos koná popáté. Na start závodu, známém také jako „rallye severu“, dorazí 180 vozů. Účastnické posádky rally tvoří fanoušci historických vozů, sběratelé, prominenti, ale i studenti. 

Akce je otevřená pro každého účastníka, předpokladem je historicky cenný automobil, který byl vyroben před rokem 1990. Povoleny jsou tří- a čtyřkolová vozidla, která odpovídají předpisům ve Spolkové republice Německo. Přibližně 750 kilometrů dlouhá trasa vede z Hamburgu přes krásné vedlejší silnice severního Německa a meklenburskou jezerní plošinou až do Berlína

 
Zdroj: Škoda Auto a.s.
##FeliciaHist##