Trucks1

Získejte jedinečnou kolekci kultovních nákladních automobilů z dob minulých!

Nová kolekce od De Agostini – KULTOVNÍ NÁKLAĎÁKY MINULÉ ÉRY v měřítku 1 : 43! V naší kolekci najdete nejoblíbenější nákladní vozy, které před lety jezdily po našich silnicích i mimo ně, stejně jako v jiných zemích. Byly neoddělitelnou součástí Československa, které se po válce obnovovalo a rozvíjelo v obtížných podmínkách. Přepravovaly stavební materiál, zboží a často i lidi.

Číst více
Mdays1 1

BMW INVELT se připojil k oslavám sportovní divize M

Před 50 lety dala značka BMW zelenou oddělní, které začalo vyrábět ikonické modely M. Sportovní divize BMW M GmbH vytvořila za celou dobu svého působení modely, které zanechaly nesmazatelnou stopu. BMW tento rok slaví pět desetiletí fascinující historie jedinečných vozů s označením M, které vždy rozbuší srdce. K oslavám se připojil i jeden z prvních partnerů BMW v České republice, společnost invelt.

Číst více
20220517 Hs 20746 Aufmacher 1700378793 Small

Pokořitel vysokohorských terénů: Unikátní polopásové vozidlo na základě modelu T1 bylo po 60 letech zrestaurováno

Pracovníci divize Oldtimer značky Volkswagen Užitkové vozy právě vrátili do původního stavu 60 let starý unikát, který je známý pod přezdívkou „polopásová liška“. Tento vůz T1 byl vyroben v květnu 1962 v hannoverském závodě a odeslán na cestu za svým zákazníkem do Rakouska. Po krátké životní etapě provozu jako normální T1 se tam pod rukama vynalézavého vídeňského mechanika Volkswagen proměnil v alpského specialistu.

Číst více
Hyundai Wrc Powers Into New Hybrid Era I20 N Rally1 2022 3 4 Back

Legendy přivezou do Prahy opět unikátní automobilové skvosty. Tyhle si nesmíte nechat ujít

Poslední květnový víkend by měl do Prahy zamířit každý milovník aut. Proč? Po covidové pauze se opět koná motoristická slavnost s názvem Legendy. Termín i místo jsou jasně dané. Pro připomenutí – 28.-29. KVĚTNA 2022 Výstaviště Praha – Holešovice. A hlavní téma výstavy? Italská vášeň. To znamená přehlídku vozů Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Ferrari, Lamborghini, ale i mnohých dalších.

Číst více
Prezidenský Vůz Škoda Superb

Vůz Škoda Superb českého prezidenta předán do sbírky Národního technického muzea v Praze

ŠKODA AUTO předala do sbírek Národního technického muzea v Praze dosavadní oficiální vůz hlavy českého státu. ŠKODA SUPERB doplňuje kolekci prezidentských vozů, k níž patří mimo jiné reprezentační automobil prvního prezidenta Československé republiky, T. G. Masaryka. Václav Klement, spoluzakladatel společnosti, daroval již v roce 1935 muzeu VOITURETTE B, jeden z prvních modelů automobilky, stejně jako několik motocyklů a cenné archiválie.

Číst více
Back Side Red Mini Cooper One Back Headlight Red Mini Cooper Parked Street

Klasická auta jsou stále v kurzu. Jaké modely předčily dobu a dá se na nich i zajímavě vydělat

Peníze lze vydělat mnoha způsoby. Obchodník se starožitnostmi Drew Pritchard a automobilový expert Paul Cowland, hlavní protagonisté šesté řady seriálu Discovery Channel Lovci odpadu: Klasická auta (Salvage Hunters: Classic Cars 6), se ve Velké Británii pustili do pátrání po klasických autech z padesátých, šedesátých a sedmdesátých let, které by mohli koupit, zrenovovat a následně prodejem zhodnotit. Klasických aut z těchto období je celá řada.

Číst více
1

Postavte si věrný model legendární Škody Octavia v měřítku 1 : 8!

NOVÁ KOLEKCE NAKLADATELSTVÍ DE AGOSTINI! Díky nejnovější kolekci nakladatelství De Agostini si můžete v klidu domova, krok za krokem, část po části, postavit věrný model legendární „Oktávky“ v měřítku 1 : 8. Tato krásná limuzína, model 1959, byla snem každého československého motoristy. Dnes máte možnost splnit si ten sen a model může být váš!

Číst více