Hlasitá hudba ve voze může způsobovat celou řadu problémů

Máte rádi hudbu a nemůžete bez ní být ani minutu? Jezdíte autem vždy za doprovodu hudby, kterou často vyženete do extrémních hodnot? Jste tím typem řidiče, jehož jízdu slyší lidé z celé ulice, protože pouštěná hudba jde opravdu nahlas slyšet? Pokud k nim pak byste měli vědět, že hlasitá hudba ve vozidle během jízdy může způsobovat celou řadu problémů, které vám mohou následně způsobit velké nepříjemnosti. Vřele vám tedy radíme a doporučujeme, abyste hlasitou hudbu opravdu zvážili, pokud se nechcete dostat do problémů. Vaše uši a sousedé v ulici vám jistě poděkují, neboť se konečně budou moci vyspat. Jistě víte, jak nepříjemné je být vzbuzen nějakým hlasitým zvukem. Nebuďte jím vy!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Záchranné složky

Hlavním důvodem, proč nemít v autě za jízdy zapnuto hudbu je možnost, že neuslyšíme další důležité zvuky, které bychom při jízdě rozhodně věnovat pozornost měli. Tímto zvukem může být například siréna záchranky, siréna hasičů, maják policie nebo jiné výstražné hlášení. Jistě víte, že při průjezdu těchto jednotek se musíte jako řidič určitým způsobem zachovat a s autem se někam zařadit. Teď si představte, že byste toto hlášení neslyšeli a vaší vinou by se záchranáři nedostali na dané místo včas a někdo by mohl nedej bože zemřít. Určitě to nechcete mít na triku.

Zvuk motoru či pneumatiky

Dalším velmi důležitým zvukem, kterém byste měli při jízdě věnovat pozornost, je bezpochyby zvuk motoru nebo dalších komponentů auta. Motor vozidla umí občas pěkně zatopit každému motoristovi, a pokud jeho nepříjemné zvuky neodhalíte včas, může to vést k nebezpečným situacím, což jistě nechcete. Stejně tak můžete slyšet, že například pneumatiky nefungují správně a něco se s nimi děje. I z těchto důvodů je lepší odpustit si velmi hlasitou hudbu.

Mohlo by vás zajímat:  Historická Felicia na startu závodu Hamburg-Berlin-Klassik
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nepozornost

Hlasitá hudba ve vozidle nás může mimo jiné také velmi rozptylovat. Lidé si často pouští skladby, které mají rádi, a tak jim mnohdy věnují více pozornosti než jízdě samotné. A hned tu máme nepozornost, ze které mohou vzniknout vážné dopravní nehody. Vyjadřování emocí jsou s hudbou velmi spjaté, a proto se snadno dostanete do nepříjemné situace.

Buďme soustředění

Během jízdy je velmi důležité, abychom byli maximálně soustředění na prostor před námi, zejména jedeme-li městem nebo po dálnici, zde totiž může snadno dojít k nehodě. Nechceme-li být přímými účastníky nehody, ztlumme hudbu a soustřeďme se na to, co je před námi. Můžeme si tak zachránit život nebo se uchránit od mnoha nepříjemností. Soustřeďme se na jízdu a buďme zodpovědnými řidiči.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nevnímání okolí

Vlivem velmi hlasité hudby také nemusíme vnímat okolí, čímž se rovněž můžeme snadno dostat do nepříjemné situace. Často se stává. Že řidič je hlasitou hudbou natolik unesen, že okolní dění jde úplně mimo něj, což je z hlediska řidiče absolutně špatně. Nejen, že se řidič snadno může dostat do nepříjemné situace a může tak ohrozit život svůj nebo někoho jiného, navíc mu absolutně unikne zážitek z jízdy a okolní krajiny. To je škoda zejména tehdy, projíždíme-li nějakou pěknou oblastí.

Šetřete svoje uši

Hlasitá hudba se nevyplatí také ze zdravotních důvodů. Především vaše uši vám budou jistě velmi zavázané, ušetříte-li je hlasité hudby, kterou musí snášet. Nechcete-li v budoucnu trpět vážnými zdravotními problémy spojenými se ztrátou sluchu, odpusťte si hlasitou hudbu při jízdě. Vaše uši vám poděkují.

Odpustit so hlasitou hudbu je dobré také z finančních důvodů. Jsou země, ve kterých je příliš hlasitá hudba přímo zakázána a policie ji trestá vysokými finančními postihy. Pokud tedy nechcete přijít díky své oblíbené kapele na buben, ztište si v autě hudbu. Uvidíte, že si jízdu užijete i tak.

Zdroj: Autorský text
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora