Hodnocení spolehlivosti podle VDS? Tady jsou ty nejhorší značky

VDS neboli Vehicle Dependability Study je zajímavá studie, která se věnuje automobilům a jejich celkové spolehlivosti. Jedná se o studii britskou, což pochopitelně znamená, že ve většině případů zahrnuje vozy, které si lze pořídit i u nás. Do karet VDS hraje také to, že je založena na reálných odezvách majitelů konkrétních vozů. První polovinu výsledků jsme zmapovali v článku předešlém. Tam najdete i osvědčení tipy na koupi. Nyní se podíváme na opačný konec. Tedy polovinu těch nejhorších značek – tedy podle VDS.

Mazda

U nás se rozhodně nejedná o automobilku nijak populární, a to pokud mluvíme především o statistikách prodejnosti. Nutno však říci, že kdo auto má, ten sice není úplně stoprocentně spokojený, protože značka má své mouchy, ale zároveň určitě není zcela nespokojený. Mazda sice patří do druhé poloviny žebříčku VDS, ale jelikož ho otevírá, lze ji ještě stále zařadit do kategorie těch automobilek, které jsou spíše průměrné, než nejhorší.

Jaguar

Je to hlavně o prestiži. To je jasný důvod, proč si lidé automobil Jaguar vlastně koupí. Vůz je unikátní designem, materiály, ale třeba i výkonem a prvky výbavy. A není novinkou, že je unikátní i cenou. Podle výsledků studie by to přece jenom mohlo být lepší. Lidé s vozem problémy mají a je jasné, že když už za něho daly velké peníze, tak mu neodpustí jedinou drobnost. I proto je také na začátku žebříčku těch špatných značek.

Volvo

Vzor spolehlivosti? Nebo vzor bezpečnosti? Tak se o automobilce Volvo nejčastěji mluví. Otázko však zůstává, zda je to skutečně pravda, nebo jde jenom o jeden z pozitivních mýtů, které se s automobilkou táhnou dlouhé roky. Když se podíváme na výsledky studie VDS, tak musíme říci, že daná tvrzení rozhodně neodpovídají. Automobilka je se svými vozy v druhé polovině žebříčku a to jenom potvrzuje, že mnoho lidí dost možná podle chvály čekalo přece jenom něco více, než průměrné auto.

Mohlo by vás zajímat:  Audi představuje v Las Vegas laserové světlomety

Renault

O některých francouzských vozech se říká, že nejsou nejpovedenější. Zatímco v první polovině článku jsme mluvili o tom, že vozů Peugeot se to až tak netýká, nyní tu máme automobilku, která toto pravidlo potvrzuje. Jsou to vozy Renault, které mnohým majitelům moc radosti nedělají. Řada z nich se shoduje na tom, že problémů mají jednotlivé modely celkem dost. Přitom z hlediska ceny se nejedná o úplný lowcost. A právě negativní hodnocení může jenom rozdmýchávat vtipy o samotném znaku, který automobilka používá.

Mini

Vozy, které jsou rozhodně stylové. To je také jedna z největších motivací k nákupu. Cenovka vozu přitom ukazuje, že se nejedná o auta nijak dostupná. A i když by se tedy podle ceny dalo čekat, že výjimečnost bude nejenom v designu, ale i kvalitě, neděje se tak. Dost možná je to zapříčiněno i menším odbytem, kdy na ladění vozů není věnováno tolik prostředků, jak by se slušelo. S vozem tak budete mít styl, ale podle VDS i několik krušných momentů.

Citroën

Renault byl první zástupce Francie, který není ideální, a nyní se dostáváme k zástupci číslo dvě. Tentokrát se jedná o Citroën, který si s ohledem na spolehlivost ještě více pohoršuje. I když některé vozy v portfoliu jsou celkem povedené, je třeba myslet na to, že auta mají sloužit. Že mají být před domem a v garáži a nikoliv v servisu. Podle majitelů se poruch objevuje poměrně dost a tak řada z nich razí názor, že příští auto bude jiné.

Land Rover

Automobilka, která je pro své vozy nepřehlédnutelná. Jsou velké a robustní, jsou na první pohled kvalitní a také v nich nechybí mnoho luxusu. To vše je ale nutné si zaplatit. Jelikož jde o auta pro náročnější a movitější, je celkem jasné, že tato skupina lidí bude mít na své auto i určité požadavky, pokud jde o jeho kvalitu. Jelikož se držíme v polovině špatně hodnocených aut, tak musíme říci, že lidé od vozu očekávají pochopitelně více, než jim automobilka nabídne. Jde hlavně o oblast spolehlivosti.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen odhalil nový dvanáctiválec

Audi

Když se zeptáte na názor okolí, rozhodně vám řekne, že Audi je symbolem pokroku, luxusu, stylu, reprezentace, ale také výkonu či kvality. Dost možná za to mohou právě očekávání, že je auto bezchybné. Zvláště, když se k tomu přidá to, že se rozhodně nejedná o automobil levný. Nebo za to může dřívější pověst, ze které automobilka stále ještě žije. Když se totiž podíváme na výsledky VDS, tak musíme říci, že už jenom to, že se Audi nachází v této části článku, je poměrně velké překvapení. O to větší bude, když řekneme, že jde z hlediska problémů o třetí nejhorší v daném žebříčku.

Fiat

Nejenom ve Francii je možné najít několik ne úplně dobrých automobilek. Podobné problémy mají i v Itálii. Konkrétně odtud pochází automobilka Fiat, která po celou dobu svého působení na trhu nebyla vždy vzorem úplné spolehlivosti i kvality. Dokázala to však vždy vyrovnat hlavně tím, že vozy byly opravdu designově povedené, do posledního detailu propracované. A to trvá stále. Auta jsou na první pohled nádherná, ale pokud jde o spolehlivost, tak Fiat pokulhává. Proto je podle VDS na druhém místě

BMW

Opravdu obrovské překvapení. Jenom málokdo by čekal, že BMW bude až na samotném chvostu žebříčku. Dost možná tuto automobilku postihuje stejný problém, jako u Audi, které na to není zase až o tolik lépe. Neustálé vychvalování a snaha navodit dojem, že se jedná o vozy, které jsou zcela výjimečné. A tomu odpovídá také cenovka. Nepopíráme, že vozy jsou pěkné, bezpečné, luxusní, s moderní výbavou, nebo výkonné. Když už si ale kdokoliv daný vůz za ne úplně nízkou cenu koupí, chce od něho i to, aby byl stoprocentní. A tak neodpustí ani minimální problém.

Komentáře