Honda chce zvýšit bezpečnost. Vyvíjí nové přední airbagy

Airbagy dnes považujeme za samozřejmou výbavu každého vozu. Pomáhají totiž zachraňovat životy. Honda se rozhodla pro vývoj nového typu, který by měl přinést mnohem lepší výsledky, než současná varianta.

Airbag se skládá ze 4 částí

Klasické airbagy jsou celkem jednoduché. Jde vlastně o vzduchové pytle, které jsou bleskově vystřeleny a nafouknuty proti osobě, která sedí na předním sedadle. Tuto variantu Honda sice považuje za dobrou, ale dodává, že její airbagy budou ještě o kousek lepší. Nepůjde o klasické vzduchové pytle, jelikož nový airbag Hondy se bude skládat hned ze 4 částí. Základem bude velká centrální komora, která bude doplněna ještě dvěma menšími komorami, které budou na obou bočních stranách airbagu. Poslední částí bude kus látkového panelu, který bude tyto boční panely spojovat. Z popisu je jasné, že tvar bude na první pohled dosti netradiční a celkem velký.

Jako baseballová rukavice

S tímto přirovnáním Honda při vývoji svého airbagu přišla. Současné airbagy mohou být rizikové v tom, že z nich hlava při nárazu sklouzne, což zvyšuje riziko komplikovanějšího zranění. Nový typ airbagu se dá přirovnat k baseballové rukavici. Hlava člověka zamíří přímo mezi boční části, které ji pomohou udržet na správném místě. Podobně, jako je tomu právě při chytání míčku do rukavice na baseballu. Tento princip má pomoci eliminovat nežádoucí situace a výrazně snížit následky spojené s nehodami, při kterých je airbag vystřelen.

Jako první se airbagy objeví v USA

Nový typ airbagů bude jako první využitý v automobilech Honda ve Spojených státech americký. Podle současných plánů by tento typ airbagů měl být dostupný v modelech vyrobených v roce 2020. Zároveň je třeba dodat, že automobilka nedodává, kdy by se měla novinka dostat i do modelů v dalších oblastech. Kdy budou tímto novým typem vybaveny i vozidla určená pro evropský trh zatím není jasné. Dá se však očekávat, že to bude v rozumném časovém horizontu právě po nasazení ve spojených státech.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora