Honda Civic – Facelift na obzoru

Blížící se příchod nové Hondy Civic Type-R asi zastíní facelift běžných modelů. A to je trochu škoda, protože si běžný Civic trochu té pozornosti zaslouží. Například proto, že Civic pro rok 2015 má úplně nové tlumiče a zmodernizovanou nabídku bezpečnostních a multimediálních technologií. Kromě toho se představí i sportovní model, který bude stát mezi běžnou verzí a vrcholným Type-R. Styling si ovšem budete moci pořídit nejen na hatchback, ale i na praktičtější Tourer.

Facelift přináší také inovované přední světlomety s LED světly pro denní svícení. Upraven byl tvar předního i zadního nárazníku, nástavců prahu a černého zadního spoileru u hatchbackové verze. V interiéru jsou zcela nová sedadla a výplně dveří s chromovanými klikami. Panel přístrojů je lakován černou metalickou barvou. Hlavně si ale určitě všimnete nového systému Honda Connect se sedmipalcovým displejem. Kromě klasických FMAM rádií by mělo umět přehrávat i internetové stanice. Problém nebude ani propojení s telefonem skrze Bluetooth a chybět nesmí satelitní navigace a parkovací kamera. Systém je plně kompatibilní s Androidem 4.0.4.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota chystá zábavný sedan

Podle Hondy bude prý mnohem větší zábava nový Civic řídit. To se sice v tiskovce každí druhé automobilky, ale vzhledem k faktu, že současný Civic zábavný je, dá se předpokládat, že si tuto vlastnost uchová. Jen teď prý snadněji udržíte nad vozem kontrolu. A nechybí ani City-Brake Active system, který vám pomůže zmírnit následky, nebo se dokonce zcela vyhnout nehodě v malé rychlosti.

Civic Sport, který je na obrázcích, budete moci mít se vznětovým motorem 1.6 s výkonem 118 koní, nebo se zážehovým motorem 1.8 s výkonem 140 koní. K tomu stylingové doplňky, sedmnáctipalcová kola a unikátní barvy zadního spoileru.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo Guilietta v edici Fast & Furious 6

Zdroj: Carscoops