Honda Civic Type-R 2015 dostane přeplňovaný dvoulitr!

Prezident výzkumného ústavu japonské automobilky Honda, Yasuhisa Arai, potvrdil pohonnou jednotku pro nově připravovaný Civic Type-R. Ten by měl dostat pod kapotu nový dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec a stát se tak nejrychlejším automobilem s pohonem předních kol.

Původně se však hovořilo o tom, že nový ostrý Civic Type-R se bude pyšnit „jen“ 1.6litrovým přeplňovaným motorem o výkonu kolem 250 koní. Ovšem automobilka Honda chtěla zabránit spekulacím, a proto potvrdila pohonnou jednotku s přeplňováním o obsahu 2.0litru a výkonu rovných 300 koní. A důvod takového kroku? Především překonání rekordu na okruhu Nürburgring, který obstaral Renault Mégane RS 265 Trophy.

Nová generace hot-hatchbacku Civic Type-R nabídne pravděpodobně také mechanický diferenciál s omezeným prokluzem a možná natáčení zadních kol do zatáček (můžeme vidět např. u Laguny GT). Arai doufá, že i při použití turba bude motor stále nabízet nejspíše ty otáčky a pocity jako starý model s atmosférickým motorem.

Britské zastoupení značky Honda by si přálo, aby nový Civic Type-R stál pod 25.000 liber (v přepočtu asi pod 790 000 korun). Ovšem je možné dosáhnout obou těchto cílů (přijatelná cena a nejrychlejší kolo na okruhu)? To se ukáže časem…