Honda Civic Type-R 2015 – výkon přes 250 koní

Japonská značka Honda představila již devátou generaci modelu Civic a to v minulém roce na frankfurtském autosalonu. Většina skalních fanoušků očekává, zda se počítá i s ostrou verzí Type-R. A vypadá to, že se ji dočkáme, neboť včera byly zveřejněny první detaily.

V motorovém prostoru nalezneme nový 1.6-litrový přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním o výkonu přes 250 koní. Honda vyvíjí momentálně osmistupňovou dvou-spojkovou automatickou převodovku, která by se mohla nabízet i v japonském hot-hatchbacku. Generální ředitel, Takanobu Ito, prohlásil před měsícem na pařížském autosalonu, že se nový Civic Type-R dostane do prodeje v roce 2015.

Honda potvrzuje, že jejím cílem jest to, aby se nový Civic Type-R stal nejrychlejším modelem s pohonem předních kol na okruhu Nürburgring. V současné době je rekordmanem Renault Mégane Trophy 265, který se pyšní skvělým časem 8 minut a 8 sekund. Podle vnitřního zdroje by měl mít ostrý Civic váhu pod 1200 kg, ale nechme se překvapit.

Honda Civic Type-R pro rok 2015 nenabídne pravděpodobně třídveřové provedení, stejně jako nový Ford Focus ST. Ovšem není vyloučeno, že by se mohl výkonný model nabízet nově taky jako kombi. Premiéra „klasického“ kombíku se má odehrát někdy v příštím roce.

Fotogalerie: autobild.de